Haber Detayı
09 Haziran 2016 - Perşembe 15:55 Bu haber 2417 kez okundu
 
Sanat Merkezi Öğrencileri Kendilerini Kanıtladı
1998 yılında kurulan ve Cumhuriyet sonrası perdelerini en uzun süre açık tutan tiyatro olan Düşevi Oyuncularının sanatsal eğitim ve alt yapı merkezi haline gelen Düşevi Sanat Merkezi öğrencileri yıl sonunda bir gece düzenledi.
KÜLTÜR Haberi
Sanat Merkezi Öğrencileri Kendilerini Kanıtladı

Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde düzenlenen gece de ayrı yaş gruplarından 4 adet tiyatro gösteresi oldu. Ayrıca Modern Dans, Bale, Tango ve Halkoyunları gösterileri ile çocuklar, gençler ve yetişkinler izleyicileri şaşırtmayı ve etkilemeyi başardı.

Gecenin başında bir açılış konuşması yapan Düşevi Sanat Merkezi Kurucu Müdürü Ferda KAYNAR, “Bir Varmış Bir Yokmuş Evvel Zaman İçinde, Kalbur Saman İçinde…… Düşevi adlı bir çocuk varmış şimdi 18 yaşına gelmiş, 3 sene önce de yanına bir kardeş gelmiş” diyerek başladı sözlerine, sonrasında ise “Samsun’da sanat konusunda bir fikri olan deneyimli, öğrenci odaklı çalışan bir kurumuz. Drama, Resim, Dans, Yazarlık, Müzik branşlarında eğitim veriyoruz. Amacımız çocukların ve gençlerin derslerinden kalan vakitte hoşça vakit geçirmesi ve kendilerini ifade edebilmeleridir. Bunun dışında yetenekli çocukların ise doğru sanat branşına yönlendirilmesini sağlıyoruz. Yetişkinler ise hayatın temposu içerisinde bir şeyleri kaybetmemek için bizi tercih ediyor” dedi.

Gecenin sonunda tüm öğretmen, öğrenci ve yöneticiler sahneye çıkarak seyirciyi selamladı.


Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Sanat, Merkezi, Öğrencileri, Kendilerini, Kanıtladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı