Haber Detayı
01 Şubat 2020 - Cumartesi 14:56 Bu haber 1342 kez okundu
 
SAOB Dönem Koordinatörlüğü’nü İshak Memişoğlu Devraldı
23 meslek odasının katılımıyla faaliyetlerini sürdüren (Samsun Akademik Odalar Birlikteliği) SAOB’ un 2020- 1. Dönem Koordinatörlüğü Görevi Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu’na devredildi.
SİVİL TOPLUM Haberi
SAOB Dönem Koordinatörlüğü’nü İshak Memişoğlu Devraldı

Akademik Odalar Birlikteliğine bağlı Odaların yöneticileri  Mimarlar Odası Samsun Şubesi hizmet binasında bir araya gelerek Dönem Koordinatörlüğü devir  teslimini gerçekleştirdi.

 

Samsun'da 2019 yılı başından bu yana faaliyette bulunan ve 23 meslek odasının katılımıyla faaliyetlerini sürdüren SAOB'un 2019/ 2. Dönem koordinatörü Samsun Barosu Başkanı Avukat Kerami Gürbüz, görevi Samsun Mimarlar Odası Şube Başkanı ve TMMOB İKK Sekreteri İshak Memişoğlu’na devretti.  İshak Memişoğlu bu görevi,  6 boyunca yürütecek.

 

SAOB’UN 2020 YILI  2. DÖNEM BAŞKANI DİLAVER ÖĞÜTÇÜ OLACAK

 

 Mimarlar Odası Samsun Şubesi hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıya Samsun'da bulunan akademik odalardan 18 oda Başkanı  katıldı. Toplantıda, 2020 ikinci dönem yürütücülüğüne Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Dilaver Öğütçü seçildi.

 

 

SAOB DEPREM SEMPOZYUMU DÜZENLİYOR

 

Toplantıya Devir teslim toplantısında  2020/2. dönem yürütücüsünün seçiminden sonra söz alan oda başkanları Samsun'da son günlerde yaşanan ve çevresel ve hukuki boyutları ile Kent yaşamına olumsuz etkilerinin olduğu düşünülen Çarşamba Eğercili Biyokütle Enerji Santralini ve Citymall AVM'yi ele aldılar.

 

 Erzincan ve Malatya depremleri de toplantının gündemi oldu. Depremin yaşamın bir gerçeği olarak ele alınıp depremle yaşayabilmenin bilimsel yöntemlerinin benimsenmesi gerektiğinin vurgulandığı toplantıda, bu yöndeki çabalara katkı koyacağı düşüncesi ile SAOB olarak bir deprem Sempozyumu yapılması  üzerinde çalışma kararı alındı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SAOB, Dönem, Koordinatörlüğü’nü, İshak, Memişoğlu, Devraldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı