Haber Detayı
06 Ağustos 2016 - Cumartesi 16:08 Bu haber 1625 kez okundu
 
SASKİ'DEN TERME'YE 10 MİLYON TL'LİK ALTYAPI YATIRIMI
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Terme ilçesinin alt yapı sorununa çözüm bulmak için çalışmalara hız verdiklerini söyledi.
EKONOMİ Haberi
SASKİ'DEN TERME'YE 10 MİLYON TL'LİK ALTYAPI YATIRIMI

Terme Kanalizasyon ve Yağmur Suyu İnşaatı Projesi’nin 10 milyon 600 bin liraya mal olacağını belirten Kamil Demircioğlu, “Projeye 4 ay önce start verildi. Çalışmalarımız, Terme şehir merkezinde, devam etmektedir. Proje tamamlandığında Terme ilçesinin alt yapı sorunu büyük ölçüde çözüme kavuşacaktır” dedi.

2014’TE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HİZMET AĞI GENİŞLEDİ
Projenin, 2016 yılı Kasım ayı sonunda tamamlamayı hedeflediklerini vurgulayan Demircioğlu, “Kanalizasyon ve yağmur suyu olmak üzere toplam 20 kilometre alt yapı hatları yapılacak. Şimdiye kadar 14 kilometre kanalizasyon ve yağmur suyu şebeke hattını, tamamlandık. İlçelerimizin çok büyük alt yapı sorunları bulunuyor. Yasaya göre, 2014’te Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet ağı genişledi. Daha önce İlkadım, Atakum, Canik ve Tekkeköy olmak üzere 4 ilçeye hizmet veriyorduk. 2014 yerel seçimlerinden sonra, 13 ilçe belediyesi, Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil edildi. 17 ilçeye hizmet vermeye başladık” şeklinde konuştu.

'ÇÖZMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ'
Tüm ilçelere hizmet vermek için yoğun bir tempoda çalıştıklarını kaydeden Demircioğlu, “SASKİ Genel Müdürlüğü olarak tüm ilçelerimizin alt yapı sorununu çözmek için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçelerimizin alt yapı sorunlarını çok iyi bilmekteyiz. Bu sorunları çözmek için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız” ifadelerini kullandı. Kamil Demircioğlu, Terme Belediyesi tarafından şehir merkezinde 35- 40 yıldan beri maddi imkansızlıklar yüzünden eskidiği için hayata geçirilemeyen kanalizasyon şebekesinin yenilendiğini, sözlerine ekledi.
Köksal ÖNER

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SASKİ'DEN, TERME'YE, 10, MİLYON, TL'LİK, ALTYAPI, YATIRIMI,
Yorumlar
Haber Yazılımı