Haber Detayı
26 Haziran 2016 - Pazar 14:05 Bu haber 1827 kez okundu
 
Şehiriçi ulaşım zamları geri çekilsin !
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Samsun'da ulaşım fiyat tarifelerine yaptığı zammın derhal geri çekilmesini istedi.
SİYASET Haberi
Şehiriçi ulaşım zamları geri çekilsin !

Konu ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Akcagöz, "Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında alınan kararlar doğrultusunda Samsun'da ulaşım fiyat tarifelerine zam yapılmıştır. 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren uygulanacağı belirtilen zamların, halkımızın ekonomik durumu gözetilmeden uygulamaya konulduğu çok açıktır. Kararda mevcut fiyat tarifelerine (ÜFE+TÜFE) oranında zam yapıldığı açıklanmıştır. Oysaki halkımızın yaşam standardında çok uzun zamandır bu oranda bir artış olmamıştır. Raylı sistem, Samsun şehir içi ulaşımında yaygın bir şekilde tercih edilen bir ulaşım aracıdır." dedi.

ULAŞIMA YAPILAN ZAM ZULÜM DEMEKTİR 

 Bu nedenle raylı sisteme yapılan zammın, zulüm demek olduğunu ifade eden Akcagöz, " İlçelerde bulunan özel halk otobüslerine yapılan zam ise, otobüslerin şehir merkezine girememesi ve ilçelerimizden Samsun merkeze gelmek isteyen vatandaşlarımızın zaten ayrı bir vasıta daha kullanmak zorunda olduğu düşünüldüğünde, yine vatandaşımızı ekonomik olarak sıkıntıya sokmaktadır. 
          Akp hükümeti, bir taraftan işlerin iyi gittiğini, ekonominin rayında olduğunu söylemekte; bir taraftan da Akp'li belediyeler, uygulamaya koydukları zam politikalarıyla ülkemizi yaşanmaz hale getirmeye devam etmektedir. 
          Dolayısıyla, Büyükşehir Belediyesi bu anlamsız zam kararını geri çekmelidir. " diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Şehiriçi, ulaşım, zamları, geri, çekilsin, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı