Haber Detayı
25 Ocak 2020 - Cumartesi 18:06 Bu haber 2228 kez okundu
 
Semra Gül Suiçmez Buldan Samsun'da Kişisel Resim Sergisi Açtı
30 Yılı aşkın süredir resim sanatıyla ilgilenen Semra Gül Suiçmez Buldan Samsun'da ilk kişisel resim sergisini açtı.
SANAT Haberi
Semra Gül Suiçmez Buldan Samsun'da  Kişisel Resim Sergisi Açtı

1967 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Selma Gül Suiçmez Buldan'ın Samsun Atatürk Kültür Merkezi'nde açtığı sergide 63 parça suluboya çalışması sergileniyor. 30 yılı aşkın süredir resim sanatıyla ilgilenen Buldan, 2006-2015 yılları arasında çeşitli karma sergilerde yağlı boya çalışmalarıyla yer aldı. 

 

Resmin yanında çeşitli el sanatlarına da ilgi gösteren sanatçı, seramik, vitray, origami gibi alanlarda çalışmalar yaptı. Sanatçı, son olarak Türk el işçiliği olan Çini sanatı üzerine de yoğunlaşmakta. Resimlerinde ele aldığı portrelerde duyguyu yansıtmaktan ziyade, onu görünür kılmaya, duyguların gerçekliğini dışa vurmaya çaba gösteren sanatçının ilk kişisel resim sergisi 25-27 ocak 2020 tarihleri arasında sanatseverlerin ziyaretlerine açık olacak.

 

Serginin açılışına çok sayıda sanatsever, Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Coşkun Öncel ve sanatçılarla çok sayıda sanatsever katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Semra, Gül, Suiçmez, Buldan, Samsun'da, , Kişisel, Resim, Sergisi, Açtı, ,
Yorumlar
aside>
Haber Yazılımı