Haber Detayı
20 Ocak 2021 - Çarşamba 16:57 Bu haber 548 kez okundu
 
Sendika Yöneticisi Devlet Memurunu AK Parti’ye üye yapmışlar
Samsun Bölge Adliye Mahkemesi’nde teknisyen olarak görev yapan BES (Büro Emekçileri Sendikası) Samsun Şubesi yöneticisi Devlet memuru Bahtiyar Akıncı’nın kendisinin haberi ve bilgisi olmadan AK Parti’ye üye yapıldığı ortaya çıktı.
SİVİL TOPLUM Haberi
Sendika Yöneticisi Devlet Memurunu AK Parti’ye üye yapmışlar

Skandalın ortaya çıkmasının ardından BES Samsun Şubesi’nde BES Samsun Şube Başkanı Yuılmaz Tuluk’un da katıolımı ile bir basın açıklaması yapan BES samsun Şube Hulul ve TİS sekreteri Bahtiyar Akıncı şunları söyledi:

 

“ 2014 yılından itibaren Büro Emekçileri Sendikası Samsun Şubesi 9. Dönem Olağan Genel Kurulu’nda üyesi olduğum Büro Emekçileri Sendikası Yönetim Kuruluna seçilerek, Hukuk ve TİS Sekreterliği görevi yapmaktayım.

 

26 Mayıs 2011 tarihinde memurluk görevine başladım. Son zamanlarda KESK Konfederasyonumuza bağlı Eğitim-Sen üyelerinin isteği dışında AKP üyeleri çıktıklarını duydum. Bu konuda örgütüm bizleri, E-Devlet üzerinden sorgulama yapmamız için uyardı.  E-Devlet’imde ‘‘Adalet ve Kalkınma Partisi Ordu Gürgentepe Teşkilatı 2011/1 Dönem aktif üyesiniz.’’ İbaresini gördüm.

 

Kamuoyunun çok yakından bildiği gibi ben 657’ye tabi devlet memuruyum. Bizlerin herhangi bir siyasi partiye üye olması kesinlikle yasaktır. Nüfusa kayıtlı olduğum Ordu Gürgentepe ilçesinin AKP teşkilatı önünden hayatımda hiç geçmedim, neresidir bilmem ve üye olmam söz konusu değildir.

 

Bundan sonraki hayatımızda kimlere, nasıl güveneceğiz? Gelecekte başımıza neler gelecek? Hangi gruba ve cemaate ait olacağız? Eşim ve çocuklarım bu sahte üyelikten nasıl etkilenecek? Son zamanlarda kutuplaşan kamuoyu bizi ne kadar etkileyecek? Benim TC. kimlik numaramı, kim nasıl AKP Ordu Gürgentepe ilçe örgütüne verdi?

 

Çağdaş bir ülkede büyük bir siyasi ve hukuki skandal sayılacak bu durum 21. yüzyılda bizi yönetenlere yakışmamaktadır. Bu konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçemizi vereceğiz. Sorumlular mutlaka ortaya çıkartılmalı, hesap vermelidir. Gelecekte çocuklarım ve ailemin karanlık günler görmemesi için demokrasi ve hukuk adına İçişleri ve Adalet Bakanlığı’nI göreve davet ediyorum.

 Endişemiz büyüktür. Evimize giderken, çalışırken, sokaklarda yürürken kimlere güveneceğiz?

Kişisel verilerin korunması kanunu ihlal edilmiş, E-Devlet üzerinden AKP Gürgentepe ilçe örgütüne şahsımı sahte üye yapanlardan şikayetçiyiz. Sahte üyeliğin kesinlikle peşini bırakmayacağız.”

 

 

                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Sendika, Yöneticisi, Devlet, Memurunu, AK, Parti’ye, üye, yapmışlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı