Haber Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 17:43 Bu haber 1480 kez okundu
 
Sevdamız Samsun Platformu ‘dan Köy Okullarına Destek!..
Sevdamız Samsun Platformu üyeleri, Ladik ilçesinin Şıhlı ve Salur köylerinde bulanan okullara giderek öğrencilere kırtasiye malzemesi hediye etti.
EĞİTİM Haberi
Sevdamız Samsun  Platformu ‘dan Köy Okullarına Destek!..


 Platform Başkanı Nuri Seven ve yönetim kurulu üyeleri ilk etapta ilçede Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, Ladik Kaymakamı Harun Arslanargun ve Ladik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykan Sancı’yı ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdiler. Protokol üyelerinin de desteğini alan Sevdamız Samsun Platformu yöneticileri, yapılan ziyaretlerin ardından Şıhlı ve Salur köylerinde bulunan okullara giderek 200 öğrenciye kırtasiye malzemesi hediye ettiler. Öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunurken öğretmenler, verilen hediyeler için teşekkür ettiler.

Platform Başkanı Nuri Seven, “Öncelikle bu projemizin Ladik’te gerçekleşmesinde bize destek veren  Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, Ladik Kaymakamı Harun Arslanargun ve Ladik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykan Sancı’ya teşekkür ediyorum. İmkanlarımız dahilinde belirlediğimiz köy okullarında projeler gerçekleştiriyoruz. Geçen yıl, bazı okullarımızda öğrencilere atkı ve bere hediye etmiştik. Bu yıl ise okuldaki temel ihtiyaçlarını karşılayacak olan defter, kalem, boya gibi malzemeleri öğrencilere hediye ettik. Samsun bizim sevdamız. Bunun içinde Samsun’un en ücra köşesinde eğitim için okul yollarına düşen tüm öğrenciler de evladımız ve kardeşimizdir. Onlara sahip çıkmak geleceğimize sahip çıkmaktır. Herkesin bunun bilinci olarak hareket etmesini istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Sevdamız, Samsun, , Platformu, ‘dan, Köy, Okullarına, Destek!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı