Haber Detayı
27 Kasım 2020 - Cuma 16:19 Bu haber 488 kez okundu
 
ŞÖNİM''e 6 ayda 120 bin başvuru
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Şiddet Önleme ve İzleme Merkezlerinden 2020 yılının ilk yarısında 120 bin kişinin yararlandığı ortaya çıktı.
YAŞAM Haberi
ŞÖNİM''e 6 ayda 120 bin başvuru

Atakum Belediyesi, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde halkı bilinçlendirmek amacıyla çalışmalar yaptı.

 

Belediye ekipleri kurdukları standlarla ve broşürler dağıtarak gerçekleştirdikleri etkinliklerde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ALO 183 Sosyal Destek Hattı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Samsun Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) hakkında bilgiler verildi.

 

Atakumlu ekipler, 2020 yılının ilk yarısında Türkiye genelinde 120 bin kişinin yararlandığı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezlerinde görev yapan uzmanların, şiddet gören mağdurların yanı sıra şiddete meyilli olan kişilere de destek verdiğini  belirtti.

 

Atakum Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, kent genelinde üç farklı noktaya açtığı stantlar ile Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinliği gerçekleştirdi. Stantlarda İstanbul Sözleşmesi bilgilendirme ve Kadın Destek Uygulamasını (KADES) anlatan kitapçıklar dağıtıldı.

 

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Atakum Belediyesi hizmet binası önünde kurulan standı ziyaret eden Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız; Atakum Belediye Başkanvekili Sefer Çam, Başkan Yardımcısı Şeref Aydın ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Dilek Öztürk’ten şiddetle mücadele çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ŞÖNİM''e, 6, ayda, 120, bin, başvuru,
Yorumlar
Haber Yazılımı