Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 16:35 Bu haber 988 kez okundu
 
SP'li Başkan Cumhurbaşkanı'nın Açıklamaları Hayal Kırıklığı Yaşattı dedi; 2 Bin Lira Bağışladı...
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ulusa Seslenş Konuşmasındaki açıklamaların ve tedbirlerin kendisinde hayal kırıklığı yarattığını söyledi. Armutçu, kampanyaya 2 bin lira ile katıldığını açıkladı.
SİYASET Haberi
SP'li Başkan Cumhurbaşkanı'nın Açıklamaları Hayal Kırıklığı Yaşattı dedi; 2 Bin Lira Bağışladı...


Temel Armutçu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ınUlusa Sesleniş Konuşması ile ilgili olarak şu görüşleri paylaştı:

 

"Dün akşam Sayın Cumhurbaşkanımızın yapacağı Ulusa Seslenişi dinlemek üzere televizyon karşısında yerimi aldım. TRT Haber Kanalını açıp, sesini de biraz yükselttim.

 

Büyük umutlar ve beklentilerle oturduğum koltuğumdan, neredeyse sükûtu hayale uğradığım için kalkamadım.

 

Tüm dünyayı kasıp kavuran Coronavirus salgınında tüm dünya ülkeleri yaklaşık 4 trilyon dolar destek paketleri açıklarken, bize (çok az miktardaki sosyal yardımları hâriç tutarsak) yine kredi, yine faiz, yine erteleme düştü.

 

27 Mayıs 1928'de kurulan ve bu ülkenin BÇG, Kuduz, Çiçek, Frengi, Boğmaca, Kızamık,Tifüs gibi hastalıklarının aşısı ile serum üretimi yapan Refik Saydam Hıfz-ı Sıhha Enstitüsü'nü 02.11.2011 tarihinde kapatıp, aşı ve serumda ülkemizi ithalata mahkum eden bir iktidardan, yine hasta yatış garantili Şehir Hastaneleri'ni dinledik. Sanki ülkemizde hastane hizmetleri sadece Şehir Hastaneleri tarafından karşılanıyormuş gibi.

 

Rusya'dan buğday, Kanada'dan yeşil mercimek, Suriye'den patates, Bulgaristan'dan saman, İran'dan kuru soğan vs ithal eden bir ülke olduğumuz bilinirken, Sayın Cumhurbaşkanımızın "Hububat ve sebze başta olmak üzere hemen tüm tarım ürünlerinin üretiminde kendi kendimize yeterlilik oranımız yüzde 100’ün üzerindedir" demiş olmasını, şaşkınlıklar içerisinde dinledim.

 

Ülkemizin Cumhurbaşkanı olarak yaptığı konuşmasını, "Meclis’teki tüm milletvekillerimizi, Ak Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, tüm belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz" diyerek, partili Cumhurbaşkanı kimliğini ön plana çıkararak devam ettirmesine ise hiç anlam veremedim.

 

Herşeye rağmen "Kampanyayı, şahsım olarak, bu ayki maaşımı bağışlayarak açıyorum" demesini destekliyorum ve Devletten hiçbir maaş, ihale ya da herhangi bir yardım almayan bir fert, Saadet Partisi Samsun İl Başkanı olarak "mevzu bahis vatanım ve milletimse gerisi teferruattır" diyerek, Sayın Cumhurbaşkanımızın ülke genelinde başlatmış olduğu bu kampanyaya kendi şahsım adına 2.000 TL bağışlıyorum."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SP'li, Başkan, Cumhurbaşkanı'nın, Açıklamaları, Hayal, Kırıklığı, Yaşattı, dedi;, 2, Bin, Lira, Bağışladı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı