Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 15:13 Bu haber 926 kez okundu
 
SP Samsun İl Başkanı Armutçu Erdoğan-Davutoğlu kavgasını değerlendirdi
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, halkın gündeminin ekonomik kriz ve geçim olduğunu, iktidar tarafından bu gündemin sürekli değiştirilmeye ve sürekli başka yere kanalize edilmeye çalışıldığını söyledi.
SİYASET Haberi
  SP Samsun İl Başkanı Armutçu Erdoğan-Davutoğlu kavgasını değerlendirdi


Aylardır süren gergin havanın Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in Ak Parti MKYK Toplantısı devam ederken "İstanbul Şehir Üniversitesi herşeyiyle Marmara Üniversitesi'ne devrolacak" açıklaması ile yerini karşılıklı söylemlere bıraktığını belirten Armutçu yaşanan tartışmalarla ilgili değerlednirmelerde bulundu.

HÜKÜMET İŞLERİ BİLE PARTİ MYK'SINDA GÖRÜŞÜLÜYOR


Armutçu konu ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi. " Bir üniversitenin durumu ile ilgili YÖK karar alması gerekirken, bunun bir partinin MKYK'sında görüşülmesi her kesimden büyük bir tepki aldığı gibi partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin de nasıl işlediğinin bir göstergesi olmuştur. Hükümet işleri bile parti MKYK'sında görüşülür hâle gelmiş görünüyor.

Ak Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bir dönem yere göğe sığdıramadığı çalışmalara imza atmakla övdüğü çalışma arkadaşlarını dolandırıcılıkla itham etmesi, tabiri caizse gergin olan ilişkilerde bardağı taşıran son cümle oldu. Sayın Ahmet Davutoğlu bu açıklamaya âdeta rest çekercesine; hayatta olan Cumhurbaşkanlarının, Başbakanların, Bakanların birinci ve ikinci derecedeki yakınları dâhil olmak üzere, siyaset öncesi ve sonrası tüm mal varlıkları ile kamu bankalarının hangi vakfa ve şirkete nasıl kredi verdiği, bazı şirketlerin nasıl batırıldığı ve bazı şirketlerin nasıl kurtarıldığının Meclis Komisyonu tarafından araştırılmasını istedi.

Aslında Sayın Davutoğlu, Genel Başkan ve Başbakan iken kendisine karşı yapılan tabiri caizse 28 Şubat benzeri postmodern darbeyi asla unutmadı.İşin garip tarafı bir Başbakan görevinden azledilirken bugün ses çıkaranlar dâhil, o gün hiç kimsenin sesi çıkmamıştı. Azledilen Başbakanın dâhi... Daha birkaç hafta önce gündemimiz Cumhurbaşkanı ile hangi CHP'linin görüşüp/görüşmediği üzerineydi hatırlarsanız.
Milletin gerçek gündeminde ise geçim var, elektriğe/suya/doğalgaza ödediği/ödeyeceği fatura bedelleri var, evladının işsizliği var...

Her ne kadar Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak "kriz var diyenler hüsrana uğramaya devam ediyor, ekonomik veriler açısından çok iyiyiz" açıklamalarını da yapsa, realitede çok büyük bir ekonomik kriz yaşıyoruz.
Sabit ücretlilerin alım gücü sürekli düşerken, işsizlik sürekli artarken, market/pazar fiyatları ateş pahası olmuşken, ısmarlama rakamlarla oluşturulan düşük enflasyon rakamlarına bakarak ekonomik tablo değerlendirilemez.


Ve halkın gündemi Rahmetli Erbakan Hocamızın dediği gibi "horoz dövüşü yaparak" sürekli başka yere kanalize edilmeye çalışılıyor. Horoz dövüşü yapanlar dün güya farklı siyasi yelpazedekiler olurken, bugün aynı yelpazedeki siyasilerde de yaşanır oldu.


Tek başına, kesintisiz iktidarda 17 yılını dolduran Ak Parti'nin ülkemizi ve milletimizi getirdiği ekonomik durum ortadayken, ekonomik sorunların çözümü için politikalar üretmesi gerekirken karşılıklı demeçlerle vakit geçiriliyor.

Saadet Partisi iktidarında; polemiklerin ve karşılıklı demeçlerin olmadığı, gerçek gündemin takip edildiği, ülkenin ve milletin refahına yönelik çalışmaların yapılacağının sözünü veriyoruz. Çünkü, gelecek Saadet ile gelecek."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , , SP, Samsun, İl, Başkanı, Armutçu, Erdoğan-Davutoğlu, kavgasını, değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı