Haber Detayı
18 Ocak 2021 - Pazartesi 16:08 Bu haber 739 kez okundu
 
SP Samsun İl Başkanı Temel Armutçu Büyükşehir'in paralarını sordu
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel ARMUTÇU Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin tüm yatırımlarını ya kredi alarak ya da ellerindeki arazileri satarak yaptığını belirterek, Büyükşehir Belediyesinin parasal kaynağını sordu.
SİYASET Haberi
SP Samsun İl Başkanı Temel Armutçu Büyükşehir'in paralarını sordu


 Temel Armutçu yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

" Büyükşehir Belediye Meclisinin 11 Ocak'ta yapılan toplantısında; Samsun Bölge Adliye Mahkemesi Hizmet Binası yapılmak üzere Atakum İlçesi, Çobanözü Mahallesi, 13007 ada, 2 parsel numarasında kayıtlı, 47.338,50 m² yüzölçümlü, tarla nitelikli, mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait taşınmazın, Adalet Bakanlığı'na tahsis edilmesinin, 6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun'un Geçici 8. maddesi kapsamında Büyükşehir Belediyesinin Samsun Vergi Dairelerine olan borçlarına mahsuben Maliye Hazinesi (Millî Emlak Müdürlüğü)'ne satılması veya söz konusu  taşınmazın Hazine taşınmazları ile takasının yapılması ile ilgili yetkilendirme kabul edildi.

 

Ayrıca, İller Bankası A.Ş.'den çeşitli işlerin ve bazı alımların yapılması için kredi alınması ile ilgili de kararlar alındı.

 

Alınan karar metinlerini okuduğumuzda; Büyükşehir Belediyesinin kasasının tam takır olduğunu, yapacağı ve alım yapacağı her iş için ya kredi kullanmak zorunda kaldığını ya da satış yapması gereken taşınmazını borcuna karşılık mahsup yapılmasını istediğini görüyorsunuz. Bafra'ya yapılan otogar, alınacak 10 adet elektrikli otobüs bile İller Bankası A.Ş.'den alınacak kredilerle yapılabiliyor, alınabiliyor.

 

Büyükşehir Belediyesinin hizmet yapmaya gerçekten parasal kaynağı hiç mi yok? Ya da kaynaklar bir türlü açıklanmayan borçlara ve borçların faizine mi gidiyor?

 

Artık bu konu hakkında Büyükşehir Belediye Başkanı veya Ak Parti İl Başkanı bir açıklama yaparlar."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SP, Samsun, İl, Başkanı, Temel, Armutçu, Büyükşehir'in, paralarını, sordu,
Yorumlar
Haber Yazılımı