Haber Detayı
17 Eylül 2021 - Cuma 13:11 Bu haber 864 kez okundu
 
SP Samsun İl Yönetimi Basınla Buluştu
Saadet Partisi Samsun İl Başkanlığı'na getirilen Saklih Şen, SP Samsun İl Yönetim Kurulu üyeleri ve gençlik kolları başkanları ile basın toplantısı düzenledi.
SİYASET Haberi
SP Samsun İl Yönetimi Basınla Buluştu


Samsun Acem Tekkesi'nde düzenlenen kahvaltılı toplantıda konuşan Salih Şen, göreve geldikten sonra yaptıkları çalışmaları, Samsun ve Türkiye gündemi ile ilgili görüşlerini açıkladı.

 

Şen, Samsunluları ve basın mensuplarını 19 Eylül Pazar Günü Saat 13.00'te SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun da katılacağı olağan Genel Kurula davet etti.

 

Samsun'da göreve başlamasının ardından parti teşkilatlarını ve partilileri ziyaret ettiklerini ifade eden Salih Şen; " Saadet Partisi yönetim kademelerinde görevlendirildikten sonra biz bunu ibadet gibi kabul ederek görev yaparız. Bu anlayışla kırmadan, dökmeden hem halkımıza, hem pertililerimize doğruları anlatmak, birleştirici toparlayıcı olmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz, halkın dertlerini ve sorunlarını yetkili makamlara iletmek ve çözümünü sağlamak içim köprü görevi yapmaya devam ediyoruz.

 

19 Eylül Pazar Günü yapılacak olan kongremize Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu da katılacak. Kendisi, yoğun programına rağmen bizim talebimizi kırmadı. Programını bir gün öne almak için de girişimlerimiz var. Ben Samsunluları ve basın mensuplarımızı kongremize davet ediyorum." dedi.

 

Basınla ve Samsun gündemi ile ilgili olarak ilerleyen günlerde daha çok iletişimde bulunmayı hedeflediklerini belirten Salih Şen," Saadet Partisiu anda bir ittifak içerisinde değil. Biz görüşmeler sonucunda mevcut ittifak ya da yeni, oluşabilecek başka ittifaklar içinde olabiliriz.  Bu ittifaklar oluşurken, mevcut başkanlık sisteminin süreceği bir ittifak kesinlikle olmaz. Bu sistem Türk usulü başkanlık sistemi.


Ya  yasama, yürütme yargının çok güçlü olduğu  geliştirilmiş bir başkanlık sistemi olmalı, ya da geçmişte deneyimlenmiş parlamenter demokratik sisteme, eksikliklerini de  kapatarak geçilmeli. Bu, ittifak arayışlarımızda vazgeçilmez şartımızdır." dedi.

 

Samsun ve Türkiye'de kamu yönetiminin, eğitim, tarım, imar ve ekonominin liyakatten uzaklaşılması nedeniyle çöktüğünü belirten Salih Şen, " Türkiye'de öncelikle eğitim sistemi yeniden ele alınmalı ve iyi yetişmiş liyakatli nesillerin görevlendirilmesi ile ekonomi, tarım, çevre, sosyal güvenlik, sağlık, yargı ve diğer bütün kutumlarda adalet , hak ve hukuk sağlanmalıdır" şeklinde konuştu.

Basın toplantısının ardından SP heyeti basın mensupları ile fotoğraf çektirdi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: SP, Samsun, İl, Yönetimi, Basınla, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı