Haber Detayı
02 Temmuz 2016 - Cumartesi 18:15 Bu haber 3751 kez okundu
 
Stadı Vermemek İçin Engellilere Sığındılar
Ayvacık Ziraat Odası'nın 9 Temmuz'da Ayvacık Şehir Stadı'nda düzenleyeceği "Bahar Şenliği" için Spor Müdürlüğü'nün Stadyumu önce tahsis edip sonra iptal etmesinin yankıları sürüyor.
KÜLTÜR Haberi
Stadı Vermemek İçin Engellilere Sığındılar

ENGELLİLERDEN MEDET UMUYORLAR

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün " Bahar şenliği" için tahsis etmesi, ardından da " Program Var" gerekçesi ile iptal etmesine sert tepki gösterdi.

Kararın siyasi olduğunu belirten Avcı, "Ayvacık Şehir Stadyumu'nda aslında bir spor programı yok. Karar tamamen siyasidir. Biz resmi başvurumuzu yaptık. Stad resmi yazı ile tahsis edildi ve 2 gün sonra Stadyumda Spor etkinlikleri olduğu gerekçesi ile iptal edildi. Biz Ayvacıklılara ve vatandaşlarımıza davetiyelerimizi bu karara göre yolladık ve duyurularımızı yaptık. Bu saatten sonra dönüş ve başka yer bulmamazı mümkün değil. Ayvacıklılar ve Vatandaşlarımız 9 Temmuz'da Ayvacık Şehir Stadyumunda olacaklar ve halkın stadyumunda biz şenliğimizi yapacağız." dedi.

O TARİHTE FAALİYET YOK, FAALİYET AYARLAMAYA ÇALIŞIYORLAR

İptal kararının tamamen siyasi olduğunu ve bürokratların, siyasetin baskısı ile bu kararı aldıklarını söyleyen Avcı, " Bizim müracaat ettiğimiz ve Stadın bize tahsis edildiği tarihte Stadda Spor etkinliği yokltu. hala da yok. şimdi etkinlik koyabilmek için arayışa girdiler. Futbol Turnuvası ayarlamaya çalıştılar tutmadı.

Duyumlarımız agöre okullar aracılığıyla engellilere ve ailelerine ulaşarak engelliler için bir etkinlik düzenlemeye çalışıyorlar. Ancak bu çabaları sonuç vermeyecek. Devlet halkını kandırmaya çalışıyıor."diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Stadı, Vermemek, İçin, Engellilere, Sığındılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı