Haber Detayı
14 Nisan 2019 - Pazar 17:50 Bu haber 2435 kez okundu
 
Tabipler 17 Nisan'da NÖBET tutacak!
Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan, Dr. Ersin Arslan'ın 7. ölüm yıldönümü olan 17 Nisan'da tüm Türkiye ve Samsun'da sağlıkta şiddetin son bulması için uyarı eylemleri gerçekleştireceklerini söyledi.
SAĞLIK Haberi
Tabipler 17 Nisan'da NÖBET tutacak!


Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan Tabip Odası'nda düzenlediği basın toplantısında, 17 Nisan'da Türkiye genelinde 'Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasasını Arıyorum' nöbeti tutacaklarını söyledi.

 Murat Erkan, " Görevi başında bıçaklanarak öldürülen Dr. Ersin Arslan'ın 7. ölüm yıldönümü olan 17 Nisan'da tüm Türkiye ve Samsun'da sağlıkta şiddetin son bulması için uyarı eylemleri gerçekleştireceğiz. Türk Tabipler Birliği'nin tüm çabalarına rağmen sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik ciddi bir adım atılmıyor. Dr. Kamil Furtun, Dr. Aynur Dağdemir ve Dr. Fikret Hacıosman görevleri başında öldürüldü. Sağlık kurumları basıldı, binlerce meslektaşımız ciddi saldırılara maruz kaldı. TTB olarak sağlıkta şiddetin dayanılmaz ağırlığını her seferinde Meclise, Sağlık Bakanlığına ilettik." dedi

Sağlıkta dayanılmaz hale gelen bu şiddete karşı sağlık çalışanlarının  kendi başlarının çaresine bakmak zorunda bırakılmamasını isteyen Erkan, " Dr. Ersin Arslan'ın ölüm yıldönümü 17 Nisan Sağlıkta Şiddete Karşı Mücadele Günü olarak ilan edilsin. TTB'nin hazırlayıp Meclisteki bütün siyasi partilere sunduğu Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasası derhal çıkarılsın. 17 Nisan günü, ülkemizdeki tüm sağlık kurumlarında mesai başlangıcında 1 dakikalık saygı duruşunda bulunacağız. Öğlen tabip odalarımız açıklama yapacak. Akşam 18.00-20.00 arası ise destek veren tüm kurumlar ile ellerimizde fenerlerle 'Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasasını Arıyorum' nöbeti gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Tabipler, 17, Nisan'da, NÖBET, tutacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı