Haber Detayı
26 Ağustos 2020 - Çarşamba 18:37 Bu haber 561 kez okundu
 
Tanzanya Büyükelçisi Kiondo’dan Samsunlu İşadamlarına Yatırım Daveti
Samsun Ticaret Borsası’nın üyesi Recepoğlu Anonim Şirketi’nin davetlisi olarak kente gelen Tanzanya Büyükelçisi Prof. Elizabeth K. Kiondo ile Finansal Ateşe Stella Kasogmangala, işadamlarını Afrika’ya yatırım yapmaya davet etti.
EKONOMİ Haberi
Tanzanya Büyükelçisi Kiondo’dan Samsunlu İşadamlarına  Yatırım Daveti

Kiondo, “200 milyonluk bir pazara hitap ediyoruz. Sizler sadece Tanzanya’ ya değil tüm Afrika’ ya açılabilirsiniz” dedi.

 

Samsun Organize Sanayi Bölgesi’ n de yer alan Recepoğlu Anonim Şirketi’nin davetlisi Tanzanya Büyükelçisi Prof. Elizabeth K. Kiondo’yu firma yetkilisi Merve Güdül karşılayıp, üretim tesislerini gezdirdi. Finansal Ateşe Stella Kasogmangala tesisleri gezen Büyükelçi Kiondo, Afrika’ nın en büyük 10. Ekonomisine sahip olan Tanzanya’ nın Türk iş insanları için önemli bir pazar olduğunu vurguladı.

 

Recepoğlu A.Ş. yetkilisi Merve Güdül ise, “Sayın ekselanslarının ziyaretinden dolayı çok memnun olduk. İki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesinde biz her türlü katkıyı yapmaya hazırız.  Tanzanya’ dan gelen iş adamı, öğrenci, turist kim gelirse biz Sayın Büyükelçi’ nin de huzurunda gereken tüm ilgi ve hassasiyeti göstereceğimizi, iş adamları arasında üyesi olduğumuz Samsun Ticaret Borsası’ nın da destekleri ile köprü vazifesi yapacağımızı taahhüt ediyoruz” dedi.

 

Tanzanya hakkında bilgi vermek, var olan ticari ilişkileri değerlendirmek, yeni iş birlikleri geliştirmek ve yatırım fırsatlarını anlatmak adına Samsun’ a geldiklerini söyleyen Büyükelçi Prof. Elizabeth K. Kiondo ise, “Samsun Ticaret Borsası’ na, üyesi Recepoğlu Anonim Şirketi’nin yetkililerine ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum. 60 milyonluk nüfusuna artı olarak Doğu Afrika Topluluğu Birliği ve Güney Afrika Kalkınma Topluluğu üyelikleri nedeniyle 200 milyonluk bir pazara hitap ediyoruz. Tanzanya ile ticaret yapan ülkelerde olduğu gibi Samsun sadece Tanzanya’ ya değil tüm Afrika’ ya açılabilir ”  diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Tanzanya, Büyükelçisi, Kiondo’dan, Samsunlu, İşadamlarına, , Yatırım, Daveti,
Yorumlar
Haber Yazılımı