Haber Detayı
09 Ağustos 2016 - Salı 15:55 Bu haber 1492 kez okundu
 
"TARİHE GEÇTİK"
Cumhurbaşkanının çağrısı doğrultusunda 10 Ağustos Çarşamba akşamına kadar demokrasi nöbetleri tutmaya devam edeceklerini söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ‘‘meydanlardaki demokrasi nöbetimize ilk günkü azim ve kararlılıkla devam ediyoruz.
SİYASET Haberi

Meydanlar ilk zamanlardaki gibi vatan sevgisi ile yoğrulmuş milletimizle dolup taşıyor. Vatan sevgisi yüreklere sığmadığı gibi Türkiye’nin dört bir yanındaki meydanlara da sığmıyor. 7 Ağustos akşamı Ülkemizin 81 ilinde düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitinglerinde vatandaşlar meydanlara akın ederek alanlara sığamadılar. Özellikle Yenikapı, Türkiye'nin yeniden dirilişidir. Yeniden dirilişimiz dosta güven, düşmana korku veriyor. İstanbul’da yapılan mitingin uzaydan çekilen uydu fotoğraflarında uzaydan görüntülenen tek millet olarak bir kez daha tarihe geçtik. Beş milyon insan tek vatan, tek bayrak, tek millet sloganlarıyla al bayrağın altında buluştu. Bu görüntüler ile dosta düşmana ‘mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır’ sözünü tekrar hatırlattık. Yediden yetmişe genç yaşlı kadın erkek farklı görüşlerden, farklı siyasi partilerden milyonlar ellerinde bayrakları ile demokrasiye sahip çıktı. 

15 Temmuz dönüm noktası ve yeni bir sayfa
15 Temmuz sonrasının Ülkemizde yeni bir sayfa olarak kabul edilebileceğinin altını çizen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "15 Temmuz artık Türkiye için yeni bir sayfa ve milat olacaktır. Herkes bu konuları telaffuz eder iken 15 Temmuz'dan öncesi ve 15 Temmuz'dan sonra diye konuşacak. Silahlı kuvvetlerin bir kısmının üniformalarını çalarak bu ülkede darbe yapmaya kalkışan FETÖ, darbenin ötesinde bu cennet vatanda iç savaş çıkartarak ülkeyi savaşamaz hale getirerek iç ve dış düşmanların müdahalesine hazır hale getirmek istemiştir. Ama aziz Türk milleti, ellerinizde hiçbir silahı yokken sadece iman dolu yürekleriyle, vatan ve bayrak sevgisiyle bedenleriyle tanklara geçit vermemiştir. Allah'a şükürler olsun ki bu bütünlük ve birliktelik sayesinde bugün burada birlikteyiz. 15 Temmuz akşamı sisli puslu karanlıkla başlayan ama daha sonrasında Milletimizin sokağa çıkmasıyla aydınlığa açılan bir geceye dönüştü. Darbeye karşı sokaklara meydanlara inen kahramanlarımızdan 238 kişinin şehit olması içimizde tarif edilemeyecek duygulara dönüştü. 2 binden fazla vatandaşımızda yaralandı. Allah'tan şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Bu aziz milletin vatanı, bayrağı için seve seve canını vereceğini bir kez daha bütün dünya gördü. Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen iç ve dış kuvvetlere fırsat vermesin. Bu günlerdeki kardeşliğimizi, birliğimizi, bütünlüğümüzü korusun’’ dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: "TARİHE, GEÇTİK",
Yorumlar
Haber Yazılımı