Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 10:41 Bu haber 1869 kez okundu
 
Tarım Bakanı Pakdemirli Fındık Üreticilerine " Bir Miktar Daha Sabır! " tavsiye etti
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Fındık Bölgesi Milletvekilleri ile birlikte, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile gerçekleştirdikleri toplantıda Bakanın fındık üreticilerinden bir miktar daha sabretmelerini tavsiye ettiğini söyledi.
SİYASET Haberi
  Tarım Bakanı Pakdemirli  Fındık Üreticilerine

Milletvekili Köktaş dün konu ile ilgili olarak basın kuruluşlarına bir açıklama gönderdi.

 

Köktaş açıklamasında, " 17 Temmuz Çarşamba günü Fındık Bölgesi Milletvekillerimiz ile birlikte 2019- 2020 fındık sezonunu değerlendirmek ve eylem planı oluşturmak üzere biraraya gelmiştik. Bu toplantımızın bir adım sonrası Fındık Bölgesi Milletvekili olarak; Tarım ve Orman Bakanımız sayın Bekir Pakdemirli ile biraraya gelerek, hasat dönemi başlamadan önce fındık fiyatının açıklanmasını ve fındıkta belirsizliğin ortadan kalkmasını amaçlamıştık.

Tarım ve Orman Bakanımız sayın Bekir Pakdemirli ile 22 Temmuz Pazartesi (bugün) Bölge Milletvekilleri ile biraraya gelerek, fiyattan, kaliteye, bölgesel iş birliklerine, üreticinin talep ve beklentilerine kadar pek çok konuyu değerlendirdik." dedi.

 

HÜKÜMETİMİZ GEÇMİŞ YILLARDA OLDUĞU GİBİ BU YIL DA ÜRETİCİYİ MAĞDUR ETMEYECEK!

 

Tarım Bakanı'nın  kısa zamanda çalışmalarını bitirerek, üreticileri rahatlatma yolunda gerekli adımları atacaklarını söylediğini ifgade eden Fuat Köktaş, ",Sayın Bakan, her zaman olduğu gibi yine üreticinin yanında olduklarını göstereceklerini, bu çalışmaların tamamlanması için bir miktar daha sabretmelerini tavsiye etti. 
Sayın Bakanımızın da dediği gibi en kısa zaman içinde gerekli adımlar atılarak, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşülerek, fındıkla ilgili nihai karar hükümetimiz tarafından verilecek ve bölge halkımıza duyurulacaktır. Hükümetimizin geçmiş yıllarda olduğu gibi bu sene de fındık üreticimizi mağdur etmeyecek bir politika izleyeceğine inanıyoruz.” "diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , , Tarım, Bakanı, Pakdemirli, , Fındık, Üreticilerine, ", Bir, Miktar, Daha, Sabır!, ", tavsiye, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı