Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 14:58 Bu haber 1004 kez okundu
 
TEGV SAMSUN Dünya Gönüllüler Günü’nü Kutladı
TEGV, gönüllülerinin gelişimine katkıda bulunmak ve gönüllülük bilincinin yerleşmesi amacıyla 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’ nü Samsun da bulunan etkinlik noktası gönüllüleri ile birlikte kutladı.
YAŞAM Haberi
TEGV SAMSUN Dünya Gönüllüler Günü’nü Kutladı

 

Faaliyetlerini binlerce gönüllüsünün desteği ile gerçekleştiren TEGV Samsun Eğitim Parkı; ilköğretim çağındaki çocuklara eğitim desteği verirken, gönüllülük kavramının tanıtılmasını, benimsetilmesini, yaygınlaştırılmasını ve süreklilik kazanmasını sağlamayı da hedefliyor.

Bu sene Tüm Türkiye’deki etkinlik noktaları ile 25. yaşını kutlamaya hazırlanan TEGV, gönüllülük ile ilgili farkındalık yaratılması amacıyla her sene gönüllü çalışmalarına destek veren etkinliklere imza atıyor. TEGV’ in gelenekselleşen Dünya Gönüllüler Günü kutlamaları kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi Eğitim Parkı tarafından gerçekleştirilen etkinliklerde; Samsunlu Gönüllüler eşleştikleri TEGV JP Morgan Ateşböceği gönüllüleri için, “TEGV de Gönüllülük Benim İçin” konulu video çekip gönderdiler.

 

 TEGV Samsun Eğitim Parkında bu dönem aktif olan gönüllüler “Sivil Sohbetler” konulu Münazara ile 5 Aralık Dünya Gönüllüler Gününü içselleştirerek günü anlamlı kıldılar. Samsun Terme de bulunan, TEGV Düşgezgini Ateşböceği ne ziyaret düzenleyen gönüllüler aynı şehirde 2 farklı TEGV etkinlik noktasının bulunmasından onur duyduklarını belirttiler. Dünya Gönüllüler günü kapsamında Köy okulunda etkinlik yapan TEGV li gençler; TEGV e erişemeyen çocuklara dokunmanın keyifli ve bir o kadar da anlamlı olduğunu dile getirdiler.

 

TEGV Samsun Büyükşehir Belediyesi Eğitim Parkı Gönüllü Sorumlusu olan Tuba Ergüler Kırçiçek; Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’ nın 72 etkinlik noktasında bu hafta boyunca TEGV Gönüllülük Haftası Etkinlikleri “Gönüllüysen Renk Ver” temasıyla devam edeceğini söyledi.

Kırçiçek, gönüllülerinin 90 nını üniversite öğrencilerinin oluşturduğunu, lise mezunu olup, 18 yaşını doldurmuş herkesin TEGV Gönüllüsü olabileceğini belirtti.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: TEGV, SAMSUN, Dünya, Gönüllüler, Günü’nü, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı