Haber Detayı
30 Eylül 2017 - Cumartesi 17:21 Bu haber 1608 kez okundu
 
Tekin Balcı'dan Yaşlılar Günü Mesajı
Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı
- Haberi
Tekin Balcı'dan Yaşlılar Günü Mesajı

 

Samsu7n'da   4’ü resmi 2’si özel olmak üzere toplam 401 kapasiteli 6 Huzurevi ve 11 kapasiteli 3 Yaşlı Yaşam Evi bulunduğunu ifade eden Balcı mesajında şu görüşlere yer verdi: "

"Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşlı nüfus (65 yaş ve üzeri) giderek artmaktadır.  Sağlıklı ve aktif yaşlanan bir toplum oluşturmak, 65 ve üzeri yaş grubuna yönelik bakım, sağlık vs. hizmetleri geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ‘’ 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü ‘’ çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.                     

Her bireyin bir gün yaşlanacağı düşüncesiyle hareket ederek, yaşlı kuşağa sevgi ve saygı ile sarılmalı ve kuşaklar arası dayanışmanın en güzel örneğini sergilemelidir. Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Sosyal hayattan uzak, tüm yaşam bağları biyolojik fonksiyonlarıyla sınırlı olan yaşlılarımızı toplumsal hayata kazandırmanın, onların bilgi ve birikimlerinden faydalanmanın ve kaliteli bir yaşlılık dönemi geçirmelerini sağlamak hepimizin en kutsal görevidir.

          Bu kapsamda Bakanlığımız, yaşlılarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, ekonomik durumlarını iyileştirmek ve kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını rahat bir şekilde sürdürmelerini sağlamak için sosyal devlet anlayışı çerçevesinde çalışmalarını özveriyle yerine getirmekte ve yaşlılarımız için yeni politikalar üretmektedir.

İlimizde yaşlılarımızın bakımını sağlamak için 4’üresmi 2’si özel olmak üzere toplam 401 kapasiteli 6 Huzurevimiz ve 11 kapasiteli 3 Yaşlı Yaşam Evimiz bulunmaktadır.

Yaşlılarımızı yalnızca bir hafta değil, her zaman hatırlayarak, onlara yalnız olmadıklarını htirmek bizim öncelikli görevimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, ellerinden öpüyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Kaynak: Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Tekin, Balcı'dan, Yaşlılar, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı