Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 17:24 Bu haber 1379 kez okundu
 
TEKKEKÖY’DE İHTİYAÇ SAHİBİ TABLETSİZ ÖĞRENCİ KALMADI
Tekkeköy Belediyesi tarafından düzenlenentören ile uzaktan eğitime katılmakta sıkıntı çeken ve tablet ihtiyacı olan 500 öğrenciye tablet dağıtıldı.
YAŞAM Haberi
 TEKKEKÖY’DE İHTİYAÇ SAHİBİ TABLETSİZ ÖĞRENCİ KALMADI

Tekkeköy Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen ilçede uzaktan öğrenim materyalleri olmayan 500 öğrencinin tamamının tablet ihtiyacı karşılandı.

 

Daha öncedüzenlenen programda ilk aşamada 100 öğrenciye tablet veren Tekkeyköy Belediyesi, bugündüzenledikleritören ile diğeröğrencilerinde tabletlerini vererek ilçedeihtiyaç sahibi öğrenci bırakmadı. Tekkeköy Belediyesi Sevgi Tekkesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen tablet dağıtma programı selamlama konuşmaları ile başladı.

 

İlk olarak konuşmasınıgerçekleştirenTekkeköyİlçe Milli EğitimMüdürü Ahmet Yalçınkaya, "İlçede uzak eğitim konusunda tümöğrencilerin yanındayız. İlçemizde 10 bin öğrenci var, bunların 500'ünün tableti ihtiyacı olduğunuöğrendik. Bu öğrencilerimizin tablet ihtiyacını karşılayanTekkeköy Belediye Başkanımız Hasan Togar'ateşekkür ederim" dedi.

 

  "Sosyal belediyecilikte örnek bir belediyeyiz"

Evinde teknolojiye bilgiye ulaşmakta sıkıntı çeken, iletişim cihazı olmadığıiçineğitimden uzak kalma riski taşıyan 500 öğrencinin tablet ihtiyacını karşıladıklarını ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ise "Bu 500 çocuğun belki bir tanesinin bu ilçeyideğiştirebilecek bir evlat olduğuna inanarak bu tablet kampanyasına destek vermek içinbugün buradayız. Cumhurbaşkanımızınverdiği mesajı alabildiğimize inanıyorum. Belki sizin ilçenizde o zeki, yetenekli bir evlat var ki eğer siz onu bulmassanızilçenizingelişimi kaderiyle alakalı eskik bir nokta bırakmışsınız inancıyla bu kampanyaya destek verdik. 

 

Yol, asfalt, park ve bahçebütün bunlar zaten mevzuatlarda yazan resmi görevlerimizdir. Şuna inanıyorum ki; Karadeniz içerisinde kendi sınıfı belediyeler içerisinde sosyal belediyeciliği her manasıyla yapmaya gayret eden örnek bir belediyeyiz. Görevegeldiğimizde bu ilçenin sınırları içerisinde  sizleriağırlayacak bir mekandan tutun, aşevine, hayır çarşından, hasta nakil aracına, ihtiyaç sahibi düzenli yardım yapılan ailelerine hizmetleri var. 100'lerce insanın  oturulmayacak durumda evlerini yıkarak yerine sıcacık yuvalarını teslim etmeyi başaran bir Tekkeköy Belediyesi yönetimi var. Bu tören ile çocukların hayatına olumlu katkı verebileceğimize inanıyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Tekkeköy Belediye Başkanı HasanTogar ve beraberindekiler öğrencilerin tabletlerini verdi. Öğrencilerin ise mutlulukları yüzlerinden okundu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , TEKKEKÖY’DE, İHTİYAÇ, SAHİBİ, TABLETSİZ, ÖĞRENCİ, KALMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');