Haber Detayı
01 Nisan 2020 - Çarşamba 17:32 Bu haber 653 kez okundu
 
Tekkeköy Belediyesi Koruyucu Maske Üretiyor
Tekkeköy Belediyesi tahsis ettiği atölyede gönüllü eğiticiler ve kursiyerlerilerle günde bin adet maske üretiyor.
SAĞLIK Haberi
Tekkeköy Belediyesi Koruyucu Maske Üretiyor

Tekkeköy Belediyesi tahsis ettiği atölyede gönüllülerin çabalarıyla günde bin adet maske üretiyor. Üretilen maskeler ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarındaki çalışanlara ve ihtiyacı olan vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılıyor.

 

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar eğitim kültür merkezlerinde gönüllü eğitmen ve kursiyer kadınlar sürece dahil ederek ihtiyacı karşılamak için ücretsiz maske üretimini gerçekleştirdi.  İlk etapta üretilen maskelei Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına teslim sdildi.  Tekkeköy Belediyesi artan talebi karşılayabilmek için üretimini iki katına çıkartmayı hedefliyor.

 

 

‘MASKELERi KENDİ İMKANLARIMIZ İLE ÜRETİYORUZ’

 

Rantçılara tepki gösteren ve belediyenin kendi imkanlarıyla maske üretimine başladığına değinen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Bu zor süreci kendilerine fırsat sayan bazı insanlar rant, menfaat peşindeyken, ürünlere fahiş fiyatlar belirlerken, bizlerde fırsatçılara meydanı bırakmamak için kollarımızı sığadık ve kendi imkanlarımız ile maske üretmeye başladık.

 

Belediyemize ait kültür merkezlerinin korona virüsü tedbirleri kapsamında kapatılmasıyla boşta kalan eğitmenlerin ve kursiyerinde böyle bir zamanda  en çok ihtiyaç duyulan ve fahiş fiyatlarla satılan koruyucu maskelerden üretmeye karar verdik. Kurs merkezimizde gönüllü eğitmen ve kursiyerlerimiz ile maskelerimizi hijyenik ve tüm kurallara uygun bir şekilde ürettik. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın ihtiyarcını karşılamak için ürettiğimiz koruyucu maskeleri yine tek tek kamu kurum ve kuruluşlarına dağıttık. Bu projemiz herkesin çok hoşuna gitti ve her kesimden çok iyi tepkiler aldık.” şeklinde konuştu.

 

ÜCRETSİZ ULAŞTIRILIYORUZ

 

Tekkeköy Belediyesinin gönüllü kadınlara hem atölye imkanı, hem de malzemelerini sağlamasının ardından üretilen maskelerin ücretsiz olarak kamu kuruluşlarına ve vatandaşlara ücretsiz dağıttıklarını ifade eden Togar, “Kültür merkezlerimizden faydalanan gönüllü kursiyerlerimiz ve bu eğitimleri veren öğretmenlerimiz güzel bir sinerji yakaladılar. Biz onların hepsini bir araya getirdik, şu anda burada ilk etapta bir mini bir atölye oluşturduk ve günde 1000 maske üretimi yapılıyoruz. Üretimini yaptığımız maskelerin sterilizasyonunu sağladıktan sonra, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımıza, belediye çalışanlarımıza, 65 yaş üstü yaşlılarımıza ve kronik hastalarımıza, esnafımıza, pazarcılarımıza dağıttık” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Tekkeköy, Belediyesi, Koruyucu, Maske, Üretiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı