Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 10:41 Bu haber 3057 kez okundu
 
Tekkeköy'de "Çocuklar Ata'sına Koşuyor!" projesi
Samsun Tekkeköy Şehit Nejat YAMAN Ortaokulu’nda kitap okumayı teşvik eden ve yakın tarihimizi öğrencilere yerinde tanıtan örnek proje hayata geçirildi.
EĞİTİM Haberi
Tekkeköy'de

 ‘Çocuklar Ata’sına Koşuyor’ adlı proje ile öğrenciler  kitap okumaya teşvik edilirken, milli mücadelede kilit rol oynayan tarihi yerleri de ziyaret ediyor. Proje ile ilgili olarak bir açıklama yapan  Deniz GÖMEÇ ,” Çocuklarımız kitap okumaktan uzaklaşıyor ve bilgisayarı sadece bir eğlence aracı olarak kullanmaya başlıyor. Biz, onları bilgisayar başından kaldırıp kitap okuma konusunda hevesli hale getirmek için bu projeye başladık.   Çocuklarımıza, Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Savaşı’nda kahramanlık göstermiş bütün asker ve komutanlarımız hakkında yazılmış eserleri okutmak ve sonrasında bu eserlerde geçen tarihi yerleri yerinde görüp kalıcı öğrenmeyi sağlamak için üç yıldır bu projeyi yürütüyoruz.

 

 2016/17 eğitim öğretim yılında başlayan proje ile ilk olarak Samsun’daki tarihi mekânlar ziyaret edilmişti. İkinci aşamada Ankara’daki önemli turistik yerler ve Anıtkabir ziyaret edilerek öğrencilere yaşayarak ve deneyimleyerek öğrenme fırsatı sunuldu.  Projemizin üçüncü aşaması,  14-16 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşen Bursa ve Çanakkale Gezisi ile son buldu. Önümüzdeki yıl sonlandırılacak olan proje ile milli mücadele de önemli yeri olan Amasya-Sivas-Erzurum illerinin de gezilmesi sağlanacak.  Proje sonunda çekilen fotoğrafların teşhir edileceği bir sergi gerçekleştireceğiz.” Dedi.

 

Projeye okulda görev yapan öğretmenlerden  Emine DEMİREL, Sezen SEMiZOĞLU, Şaziye Ömür KELEŞ , Melek ÇOĞALTUR ve Mevlüt YAMAÇ da destek veriyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tekkeköy'de, "Çocuklar, Ata'sına, Koşuyor!", projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı