Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 20:42 Bu haber 4774 kez okundu
 
Tekkeköy'de İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi'nin işyerine gazlı müdahale
Tekkeköy'de İYİ Partili Meclis Üyesi Mümin Vural'ın, Manav dükkanının Ruhsatsız olduğu gerekçesi ile mühürlenmek istenmesi sırasında olaylar çıktı.
SİYASET Haberi
 Tekkeköy'de İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi'nin işyerine gazlı müdahale

Olay yerine çağrılan Polis vatandaşlara biber gazı ile müdahale ederken, bazı kadınlar ve vatandaşlar biber gazından etkilenerek hastanelik oldu.

 

Tekkeköy Belediyesi, İYİ Partili Meclis Üyesi Mümin Vural'ın işyerinin ruhsatsız olduğu gerekçesi ile mühürlenmesi kararı aldı. Kararı uygulamaya gelen zabıtalara itiraz olunca olay yerine polis kuvvetleri çağrıldı. Polis mühürlenmeye engel olmak isteyen vatandaşlara biber gazı ile müdahale etti.

 

İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI AYDIN: "KAPATMA KARARI TAMAMEN SİYASİ!"

 

Çok sayıda kadın ve vatandaş biber gazından etkilenerek hastaneye kaldırılırken, kapatma kararına İYİ Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Gülay Aydın'dan sert tepki geldi. İYİ Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Gülay Aydın kararın siyasi olduğunu, Tekkeköy'de ana cadde üzerinde bile bir çok işyerinin herkesin gözleri önünde ruhsatsız faaliyet gösterirken sadece İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi'nin işyerinin , polis müdahalesi ile kapatılmasına anlam vermediklerini söyledi.

 

İŞYERİNİN AÇILIŞINI BELEDİYE BAŞKANI HASAN TOGAR MI YAPTI?

Öte yandan, Samsun Tekkeköy  İyi Parti Meclis üyesi Mümin Vural'ın yakınları da bu kapatma kararının  AKP'ye oy vermediği için alındığı, bu işyerinin 10 yıldır faaliyet gösterdiğini, açılışının da bizzat  AKP'li Başkan Hasan Togar tarafındanb yapıldığıni ileri sürdüler

İŞTE OLAY GÖRÜNTÜLER:

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Tekkeköy'de, İYİ, Parti, Belediye, Meclis, Üyesi'nin, işyerine, gazlı, müdahale,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı