Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 18:58 Bu haber 1730 kez okundu
 
Tekkeköy'deki Öğrencilere Bir Müjde De Başkan Togar'dan
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sosyal medya hesabından okullar açılınca ilk teneffüs 40 dakika teneffüs sözüne, voleybol , futbol ve basketbol topu sözü ile destek verdi.
EĞİTİM Haberi
Tekkeköy'deki Öğrencilere Bir Müjde De Başkan Togar'dan

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız" dedi.

 

Türkiye’nin dört bir yanındaki destek yazılarının ardından Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, da  bakanın twitine Tekkeköy'deki  çocuklara futbol, basketbol ve voleybol topu dağıtarak destek vereceğini söyledi.

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabında , "Çocuklar, evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız." şeklinde bir paylaşım yapmıştı.

 

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar da Bakan Selçıuk'un paylaşımına destek açıklaması yatı.

 

Hasan Togar, "  Bizler de Türkiye’nin dört bir yanındaki destek paylaşımlarına ortak olduk. Tüm dünya olarak çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Küresel bir salgın olan korona virüse karşı tedbirlerimizi aldık. İlçemizin dört bir yanında ortak kullanım alanlarını dezenfekte ve ilaçlama işlemlerini yaptık. Tedbirler çerçevesinde öğrenciler okullarından uzun süre ayrı kalıyor.

 

Bakanımızın okulların açıldığı ilk gün ilk teneffüsü 40 dakika yapmasıyla öğrencilerimize bir jest yaptı. Bizde Tekkeköy Belediyesi olarak ilçemizin dört bir yanındaki okullarımızdaki öğrencilerimize okullarına kavuşmanın özlemini gidersinler diye futbol, basketbol, hentbol, voleybol topları dağıtacağız. Bu günler birlik beraberliğe ve dayanışmaya en fazla ihtiyaç duyduğumuz günler. Allah’ın izniyle bunu da birlikte atlatacağız” şeklinde konuştu.   

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Tekkeköy'deki, Öğrencilere, Bir, Müjde, De, Başkan, Togar'dan,
Yorumlar
Haber Yazılımı