Haber Detayı
13 Kasım 2017 - Pazartesi 09:13 Bu haber 2636 kez okundu
 
Tekkeköy Devlet Hastanesi’nde önemli gelişme !
Tekkeköy’e 250 yatak kapasiteli devlet hastanesinin yapılması için çalışmalarda sona yaklaşılıyor
SAĞLIK Haberi
Tekkeköy Devlet Hastanesi’nde önemli gelişme !

Tekkeköy ‘ün hastane sorunu Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın talimatı ile  son buluyor.

 Tekkeköy’e 250 yataklı Devlet Hastanesi kazandırılması ile ilgili tüm çalışmaları içeren ayrıntılı dosyaları Ekim ayındaki görüşmelerinde Sağlık Bakanlığına takdim ettiklerini söyleyen Başkan Togar, “Sağlık Bakanımızdan ilçemiz halkının en büyük beklentisi olan hastane müjdesini geçen ay almıştık. Ekim ayındaki görüşmelerimizde sayın bakanımızın da çok iyi bildiği ve ilçemiz halkının en çok mağduriyet yaşadığı sağlık sorunun çözümü için ayrıntılı şekilde görüştük. Doğup büyüdüğü ilçemize bir devlet hastanesi kazandırılması konusunda bizlere gerekli talimatları vererek hastane için süreci başlatmıştı.

 Son olarak geçen hafta Ankara ziyaretlerimizde Meclis Komisyon çalışmaları sırasında verilen arada İlçemize yapılacak olan 250 yatak kapasiteli ilçe devlet hastanesinin arazi ve proje çalışmaları ile ilgili son talimatları Sağlık Bakanımız Sayın Ahmet Demircan'dan ve konuyu bütün detaylarıyla takip eden Milletvekilimiz Sayın Fuat Köktaş'tan alarak ilçemizde yüzyılın özlemini gideriyor olmanın sevinci ve huzuruyla döndük. Bu konuda bizimle aynı heyecanı paylaşan İlçe Kaymakamımız Günay Öztürk'e teşekkür ediyorum. Artık hastane için somut adımları atmaya başlıyoruz” dedi.

Sağlık Bakanı Demircan’ın Samsun'u bölgenin sağlık turizminin başkenti konumuna getireceğini ifade eden Togar, “  Sağlık Bakanımız ile geçen hafta yapmış olduğumuz son görüşmemizde artık somut adımlar atmaya başlayacağımızın müjdesini alarak ilçemize döndük. Devlet hastanesini ilçemize kazandırma konusundaki hassasiyetinden dolayı öncelikle Sağlık Bakanımız Sayın Ahmet Demircan’a, önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan’a, Samsun Milletvekillerimiz Fuat Köktaş’a, Hasan Basri Kurt’a, Orhan Kırcalı’ya ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.


Kaynak: Editör:
Etiketler: Tekkeköy, Devlet, Hastanesi’nde, önemli, gelişme, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı