Haber Detayı
24 Haziran 2019 - Pazartesi 20:42 Bu haber 2993 kez okundu
 
Tekkeköy Eski Belediye Meclis Üyesi AK Partili Aydın Çift Partisinden İstifa Etti!..
Tekkeköy'de 17 yıldır AK Parti Üyesi olan ve geçen dönem Tekkeköy Belediye Meclis Üyeliği yapan Aydın Çift Partisinden istifa etti.
SİYASET Haberi
Tekkeköy Eski Belediye Meclis Üyesi AK Partili Aydın Çift Partisinden İstifa Etti!..

Geçtiğimiz Cuma Günü Sosyal Medya Hesabından İstifasını  açıklayan Aydın Çift, Genel Yayın Yönetmenimiz Coşkun özbek'in istifası ile ilgili sorularını yanıtladı. Çift, AK Parti'nin kuruluş değerlerinden koptuğunu söyledi.

AK PARTİ'Yİ YÖNETENLER KURULUŞ FELSEFESİNDEN KOPTULAR

 Aydın Çift," AK Parti geldiğimiz noktada kuruluş felsefesinden tamamen uzaklaştığı gibi, bu felsefeye uygun, parti çizgisinde  siyaset yapanlar da öteleniyor. Ben 5 yıl AK parti'de Meclis Üyeliği yaptım. AK Parti'de başkan olan ve yönetenler partimizin kuruluş elsefesinin dışına çıktılar. 

Geldiğimiz noktada ben, 17 yıldır vermiş olduğum mücadele sonrasında inancımı kaybettim. Partime leke getirecek hiçbir davranış içerisinde olmadım.Partimiz, liyakatsizlik,yolsuzlukla, vasıfsızlıkla anılır oldu. Bunlara karşı gelenler, parti felsefesini savunanlar atılır, itilir, ötelenir hale geldi.  Seçimin hemen ertesi günü, kazandıkları halde parti içinde cadı avına çıkıldı. " dedi.

İSTANBUL HEZİMETİNİ BEKLİYORDUM

AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı'na, Hasan Togar'a bilinen gerekçelerle oy vermeyeceğini söylediğini ifade eden Aydın Çift," Parti kuruluş felsefesini savunan ve yanlışlıklara karşı çıkan, aralarında benim de bulunduğum bazı arkadaşlarımızla birlikte kesin ihraç kararı ile İl Disiplin kuruluna verildiğimizi öğrendim. 2 Aydır, İl Yönetimi de bir açıklama yapmadı.

 İstanbul hezimetini bekliyordum. İstifamı, seçim kaybedildiği için istifa etti dedirtmemek  ve partime zarar vermemek için seçimden önceki Cuma Günü  açıkladım.
 Siyasetin malzemesi insandır. AK Parti'de siyaset, İslami ve Ahlaki Değerler üzerinden yapılır. Hata yapma lüksümüz yoktur. " diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Tekkeköy, Eski, Belediye, Meclis, Üyesi, AK, Partili, Aydın, Çift, Partisinden, İstifa, Etti!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı