Haber Detayı
10 Nisan 2017 - Pazartesi 20:53 Bu haber 1917 kez okundu
 
Tekkeköy ve Canik’te Polis Haftası Kutlamaları
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta, Türk Polis Teşkilatının 172. yıldönümü nedeniyle il ve ilçe emniyet müdürlüklerini ziyaret etti.
- Haberi
Tekkeköy ve Canik’te Polis Haftası Kutlamaları

Alican Usta, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve İlçe Emniyet Müdürü Salih Öztürk'ü ziyaret ederek, emniyet çalışanlarının Polis Haftası'nı kutlarken, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar da Tekkeköy İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yöntem ile İlçe Karakol amiri Murat Aydın’ı ziyaret ederek Türk Polis teşkilatının kuruluş yıldönümünü kutladılar.

 

Türk Polis Teşkilatı'nın 172. yıldönümü kutlanırken, Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve İlçe Emniyet Müdürü Salih Öztürk'ü ziyaret etti. Zabıta Birimi Müdürü Erol Balcı, İnsan Kaynakları Birimi Müdürü Gökay Erkan ve belediye çalışanları birlikte gerçekleştirdiği ziyarette Emniyet Müdürlerinin Polis Haftası'nı kutlayan Usta, "Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polis teşkilatı, ülkemizde huzurun sağlanmasında en aktif rolü üstlenirken, fedakar ve gerektiğinde canını hiçe sayabilecek kadar görev aşkına sahip kutsal bir kuruluştur" dedi.

 

Türk Polis Teşkilatı’nın 172 yıldır Türk Milleti’nin huzurunu, can ve mal güvenliğini sağlayarak oldukça önemli bir görevi yerine getirdiğine dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Togar, “Fedakarlık, sabır, cesaret ve kahramanlıkla, milletin barış, huzur, güven ve emniyet içinde yaşaması için üstün bir vazife anlayışıyla 7 gün 24 saat hizmet veren emniyet teşkilatımızın mensupları çok önemli ve ulvi vazifeyi yerine getirmektedir. Türk Milleti’nin temel hak ve özgürlüklerin teminatı olan polisimizin ülke huzurunun sağlanması konusunda verdiği hizmet takdire değerdir. İlçe emniyet müdürümüzü ve ekibini İlçemizin güvenliği adına gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı kutluyorum. Vatan uğruna şehit düşen polislerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle anıyoruz. Polis Teşkilatı’nın tüm kademelerinde görev yapan teşkilat mensuplarının Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıl dönümünü kutluyor ve aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk, huzur dolu bir yaşam geçirmelerini diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Tekkeköy, ve, Canik’te, Polis, Haftası, Kutlamaları,
Yorumlar
Haber Yazılımı