Haber Detayı
22 Kasım 2017 - Çarşamba 17:16 Bu haber 4158 kez okundu
 
TEMA Samsun Şube Başkanı Orman Katliamına çiçek verdi
Tema Vakfı Samsun Şube Başkanı Leman Özay, Meşe Orman Parkta ağaçların altındaki betonları söktüren, ancak diğer betonların üzerini kaplatarak ormana beton zeminli binalar ve betonarme yapılar yaptıran Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i ziyaret ederek teşekkür etti.
YAŞAM Haberi
TEMA Samsun Şube  Başkanı Orman Katliamına çiçek verdi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı onaylı Meşe Orman Park projesinde yer alan beton kısımları tepkiler  üzerine kaldıran , ancak orman katliamına ve aralarında betonarme binaların da bulunduğu  rant projelerine devam eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç'e çevreci kuruluş olan Tema Vakfı'ndan teşekkür geldi.

 

Çevreye karşı gösterdiği duyarlılıktan dolayı Başkan Genç'e teşekkür ziyaretinde bulunan Tema Vakfı Samsun Şube Başkanı Leman Özay, proje detaylarını inceledi, proje hakkında bilgi aldı. Projenin çevreye uyumlu olduğunu gören Özay, halkın sesini dinlediği için Başkan Genç'e teşekkür etti.

 

PROJEYİ BİZZAT İNCELEMİŞ

Meşe Orman Park projesini bizzat incelemek ve bilgi almak istediğini belirten Özay, "Biz Tema Vakfı olarak tabiatın korunmasından yanayız. Dolayısıyla proje içerisinde yer alan beton kısımlara çevreciler olarak tepki gösterdik. Ancak sayın başkanımız bu eleştirilere kulağını tıkamayarak ve duyarlılık göstererek, proje içerisinde yer alan beton kısımları derhal kaldırttı. İşte bizim kamu kurumlarında görmek istediğimiz bu. Sayın başkanımız bu hassasiyeti göstererek çevreye karşı duyarlılığını göstermiştir” dedi.

 

PEK ÇOK PROJEYE İMZA ATACAKLARMIŞ

Meşe Orman Park projesi kapsamında halkın taleplerinin dikkate alınarak proje dahilindeki beton kısımların kaldırılmasının çevreciler olarak kendilerini son derece memnun ettiğini de ifade eden Özay, “Kamu kurumları projeleri uygulayan mercilerdir. Ancak burada halkın taleplerinin dikkate alınması son derece önemli. Halkın talebine ve çevreye karşı duyarlılığından dolayı sayın başkanımızı ziyaret ederek teşekkür etmek istedik. Başkanımızı çevre hassasiyeti nedeniyle tebrik ediyorum. Bu haliyle Meşe Orman Park projesi son derece çevreye uyumlu bir proje. İnanıyorum ki başkanımızla birlikte daha pek çok çevre projelerine imza atacağız" diye konuştu.

 

HALKIN ÖNERİLERİNİ DİKKATE ALIYORUZ

Vatandaşlara ve Tema Vakfı'na çevreye gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür eden Başkan Osman Genç de, "Bizim gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak gibi bir sorumluluğumuz var. Tek amacımız bölgede yaşayan insanlarımızın yaşam standartlarını arttırmak. Bu nedenle sadece çevreyle ilgili değil, her alanda uyguladığımız projelerimizde mutlaka ortak aklı önemsiyoruz. STK'ların ve halkımızın önerilerini, fikirlerini önemsiyoruz. Sivil toplum kuruluşlarımızın bize getirmiş olduğu yapıcı önerilerin gereğini yerine getiriyoruz" diye konuştu.

 

BETON KISIM BİZİM DE HOŞUMUZA GİTMEDİ

Çevre adına yapılanların toplum adına yapıldığına işaret eden Başkan Genç, "Biz atıl vaziyetteki bu ormanı halkımızın istifadesine sunmak için çalışma başlattık. Proje dahilinde onaylı olmasına rağmen sadece çok küçük bir yere tahta zemini güçlendirmek adına döktüğümüz beton bizim de hoşumuza gitmedi. Bunun değerlendirmesini yapmıştık zaten. Halkımızdan da beton kısımların kaldırılması yönünde talepler gelince hiç düşünmeden proje dahilindeki beton kısmı söktük. İnşallah halkımız da görecektir, içerisinde hanım konağı, kafeterya, yürüyüş yolları, açık nikah alanı, restorant, sosyal donatı alanı, çocuk oyun alanı, dürbün kafe, büfe, macera parkuru ve nikah alanının bulunacağı projemiz tamamlandığında son derece çevre dostu bir yaşam alanı ortaya çıkacak" şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: TEMA, Samsun, Şube, , Başkanı, Orman, Katliamına, çiçek, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı