Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 16:27 Bu haber 660 kez okundu
 
Temel Armutçu'dan Hükümete Salvo
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Türkiye'nin sıcak gündemini değerlendirdi.
SİYASET Haberi
Temel Armutçu'dan  Hükümete Salvo

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, fındık taban fiyatı başta olmak üzere, Türkiye'nin sıcak gündemini değerlendirdi.

Armutçu'nu o açıklaması.


AÇIKLANAN TABAN DEĞİL, TAVAN FİYAT

500 bin çiftçinin gelir kaynağı olan Fındık taban fiyatı Cumhurbaşkanı tarafından "yüzde 50 randıman esasına göre, Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyatının kilogramda 17 lira, Levant kaliteli kabuklu fındık için de taban fiyatın kilogramda 16,5 lira olduğunu, buna kilogram başına yaklaşık 2 lira olan mazot, gübre desteği ve alan bazlı destek eklendiğinde kilogram fiyatlarının fiilen 19 lira ile 18,5 lira arasına geldiği" cümlesiyle açıklanmıştı.

YÜZDE 50 RANDIMAN KOLAY ELDE EDİLMEZ

Sayın Cumhurbaşkanımız da gayet iyi bilmektedir ki bu açıklanan "taban fiyat" değil, aksine "tavan fiyattır." Çünkü; Giresun Yağlı Fındık heryerde toplanmaz ve 50 randıman kolay kolay elde edilmez. Ayrıca hiçbir tüccar da bu fiyatı üreticiye vermez, hiçbir üretici de bu fiyatlara fındığını tüccara satamaz.

UMUTLAR BAŞKA HASAT DÖNEMİNE

Bu sene de fındık üreticisi; her ne kadar ürün rekoltesinin yüksekliğiyle yüzü gülmüş olsada, iktidarın verdiği tavan fiyat nedeniyle mâliyetini ancak kurtaracak ve hasat tarlasında diz kapaklarına kadar çekilmiş galoşlarla, takım elbiseleriyle fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanı ile Tarım ve Orman Bakanından sorunlarını gidereceği ümidiyle, başka bir hasat dönemine umutlarını tehir ettiler. Çiftçiye emeğinin hakkını Millî Görüş iktidarının verdiğini de bilerek...


DOĞAL YAŞAM ALANLARINDA ALTIN ARAMA DEVAM EDİYOR

Çanakkale'nin tek içme ve kullanma su kaynağı olan Atikhisar Barajı ile Çan ve Bayramiç ilçelerinin su kaynaklarını besleyen havzalarda, Kanadalı Alamos Gold ve Doğu Biga şirketlerinin Kirazlı Balaban'da (Kaz Dağlarında) doğal yaşam alanları üzerindeki altın arama çalışması tüm hızıyla devam ediyor maalesef. 

EMPERYALİSTLER VE YERLİ TAŞERONLARIN KATLİAMLARI DEVAM EDİYOR


Afrika ve Amerika kıtalarını çöle çeviren, ardında kan, gözyaşı, yoksulluk ve doğa felaketi dışında hiçbir şey bırakmayan bu emperyalist şirket ve yerli görünümlü taşeronlarının, ormanlarımız, topraklarımız ve su kaynaklarımız üzerindeki katliamları devam ediyor ve 195 bin ağacın kesildiği söyleniyor çevreci kuruluşlar tarafından.

DOĞA KATLİAMI YAPAN UCUZ YÖNTEMLERLE MADENLER İŞLETİLEMEZ


Saadet Partisi olarak altın çıkarılmasına, madenlerimizin işletilmesine karşı değiliz. Karşı olduğumuz; çevre katliamı yapılarak, doğaya zarar vererek madenlerimizin işletilmesidir. "Çevreye zararı olmayan falanca yöntem çok pahalı" denilerek, doğa katliamı yapan ucuz yöntemlerle madenler işletilemez.

AK PARTİLİ BÜLENT TURAN'A TEPKİ

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan'ın sosyal medya hesabından konuyla ilgili yapmış olduğu paylaşımı büyük bir üzüntü ve şaşkınla okudum.
"Bu kadar ağaç kesilene kadar nerdeydiniz?" açıklamasını büyük bir gaflet olarak değerlendiriyorum. Kendi seçim bölgesinde yapılan doğa katliamına partizanca bir tutumla değil de insani bir yaklaşımla yaklaşmalı ve ilk tepki de kendisinden gelmeliydi.

YERLİ GEMİMİMİZ İLE SONDAJ, YERLİ ELEKTRİKLİ TRAKTÖR, KANADALIYA ALTIN ARAMA İZNİ

Ayrıca, yerli elektrikli traktör yaparız, yerli sondaj gemimizle Akdeniz'de doğalgaz ararız, ne hikmetse Kaz Dağlarında altın çıkarma işini Kanadalı firmaya yaptırırız. Bu nasıl iş?
Pazar günü mübârek Kurban Bayramı. Bayramın Ümmeti Muhammedin vahdetine, tüm insanlığın saadetine vesile olmasını temenni ediyorum. Rabbim hacılarımızın da dualarını ve ibadetlerini kabul etsin. Herkese hayırlı bayramlar dilerim."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Temel, Armutçu'dan, , Hükümete, Salvo,
Yorumlar
Haber Yazılımı