Haber Detayı
17 Eylül 2020 - Perşembe 14:44 Bu haber 430 kez okundu
 
Terme Belediye Başkanı Kılıç, TSO’yo Ziyaret etti
Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Terme Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Ahmet Ekmekçi ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.
YEREL YÖNETİM Haberi
Terme Belediye Başkanı Kılıç, TSO’yo Ziyaret etti

Terme'ye bir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kazandırmak için Belediye olarak, lokomotifi olmaya hazır olduklarını ifade eden Ali Kılıç, TSO Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile ilçede yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Kılıç, "Terme'yi hep birlikte istişare içerisinde yönetiyoruz. İlçemiz için güç birliği yaparak, sorunları birlikte çözeceğiz" dedi.

 

OSB İÇİN LOKOMOTİF OLMAYA HAZIRIZ

Terme'nin sanayi, tarım ve turizm potansiyelinin çok yüksek olduğuna dikkat çeken Başkan Kılıç, "İlçemize en yakın zamanda bir OSB kazandırarak, potansiyelini ortaya çıkarmak istiyoruz. Sakarlı meramızdaki bin 200 dönümlük arazi için Tarım ve Orman Bakanlığımızla görüşmelerimiz başlıyor. Terme ve Ünye'nin birlikte kullanabileceği bu bölge 2 havaalanına yakınlığı ve 2 limana olan yakınlığı ile güçlü bir lojistik alana sahip tam bir sanayi üssü olabilir. “ diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Terme, Belediye, Başkanı, Kılıç,, TSO’yo, Ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı