Haber Detayı
25 Kasım 2017 - Cumartesi 00:01 Bu haber 6921 kez okundu
 
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul Öğretmenler Gününü kutladı
Terme Ortaokulunda gerçekleştirilen organizasyonda Belediye Başkanı Şenol Kul öğretmenlerle bir araya gelerek 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.
- Haberi
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul Öğretmenler Gününü kutladı

Terme Ortaokulu Müdürü Ercan Ali Özdemir “Böyle bir günde bizleri yalnız bırakmayıp gelen herkese çok teşekkür ederim. Sayın Belediye Başkanım başta olmak üzere tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun.” Dedi.

Öğretmenlerle sohbet ettikten sonra kendisin de Terme Ortaokulunda okuduğunu ifade eden Başkan Şenol Kul “Ben de bir eğitimci olarak bu günleri yaşadım. Bugün tabletlerle akıllı tahtalarla her şey yapılmasına rağmen öğretmenin yeri doldurulamadı. Gelecek gençlerin, gençler de öğretmenlerin eseridir. Hem bir eğitimci hem de bir yönetici olarak şunu aklımda tutuyorum. Eğitimli toplumları yönetmek kolay ama esir almak imkansızdır. Eğitime ne kadar ihtiyaç duyduğumuz açıktır. Ne kadar bilinçli eğitimli bir toplum olursak bütün dünyadaki yerimiz o kadar yüksek olacaktır ve muasır medeniyetler seviyesine geçecektir. Hiçbir şey bir insana ömür boyu dokunmak kadar değerli değildir. Hepinizin öğretmenler günü kutluyorum.” Dedi

ÖĞRETMENLERE HEDİYE

Törende ayrıca aday öğretmenler, ettikleri yemin sonrası asil öğretmen oldular. Öğretmenler bu mutlu günlerini pasta keserek kutladı. Başkan Şenol Kul tarafından öğretmenlere hediye verildi. Şenol Kul tarafından öğretmenler için özel olarak hazırlatılan hesap makineli, blok not defterli çok amaçlı çalışma ajandası öğretmenlere hediye edildi. Öğretmenlerle teker teker görüşerek kendi elinden hediyelerini veren Şenol Kul, “öğretim hayatlarında öğretmenlerimizin yanındayız” dedi. Hazırlanan özel ajanda 1025 tane öğretmene dağıtıldı. 

Törene, Terme Kaymakamı Emin Alıcı, Belediye Başkanı Şenol Kul, OMÜ Terme Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Erol Terzi, Terme Jandarma Komutanı Binbaşı Talip Sevim, Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy, Şube Müdürü Cuma Arpacı, Emniyet Müdürü Vekili Yakup Can Karaibrahimoğlu, Terme Ortaokulu Müdürü Ercan Ali Özdemir ve Terme Ortaokulu öğretmenleri katıldı.

 

 


Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Terme, Belediye, Başkanı, Şenol, Kul, Öğretmenler, Gününü, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı