Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 19:13 Bu haber 946 kez okundu
 
Terme Belediyesinden harçlara indirim!
Terme Belediye Meclis 1. Başkan vekili Mehmet Devranlı başkanlığında gerçekleşen Haziran ayı Meclis Toplantısı’nda yapılan teklif sonrası oylama ile işyeri açma ruhsatlarında fiyat indirimine gidildi
EKONOMİ Haberi
Terme Belediyesinden  harçlara indirim!

“ULUSAL MARKET, BANKA VE İÇKİLİ YERLER KAPSAM DIŞI”

 

Alınan kararda 2019 yılı ücret tarifesi iptal edilerek; 2018 yılı ücret tarifesi uygulanacak. Böylelikle iş yeri açma ücretleri 2018 yılı tarifesine göre uygulamaya devam edecek. Söz konusu meclis kararında ulusal marketler, bankalar ve içkili yerler kapsam dışında bırakıldı. Yapılacak indirimle hem vatandaşın parasının cebinde kalması hem de ilçedeki birçok sektörün harekete geçirilmesi hedefleniyor.

 

“AMACIMIZ ESNAFIN YÜKÜNÜ HAFİFLETMEK”

 

Esnafın yükünü hafifletmek ve kolaylık sağlamak adına işyeri açma ve çalıştırma ruhsat harçlarında meclis üyeleriyle birlikte 2018 yılı tarifesine dönerek indirim yapma kararı aldıklarını söyleyen Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Ruhsatsız işyeri kalmaması ve esnafımıza kolaylık sağlamak adına meclis üyelerimiz ile birlikte işyeri açma ve çalıştırma ruhsat harçlarında indirim yapma kararı aldık. Amacımız esnafımıza kolaylık sağlayarak yükünü hafifletmektir. Her zaman yatırımcılarımız ve esnafımızla kol kola hemşehrilerimize en iyi şekilde hizmet edecek, işbirliği içinde olacağız. Karara onay veren tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

 

Terme Belediye Meclisinde oybirliği ile kabul edilen indirim, kararın imzalanmasıyla birlikte hemen yürürlüğe girecek.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Terme, Belediyesinden, , harçlara, indirim!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı