Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 12:12 Bu haber 2783 kez okundu
 
Terme Çayı’nda Kaybolan Gürsel Günal’ı Arama Çalışmaları Sürüyor
Terme ilçesi Fenk Mahallesi Adliye Binası arkasında bulunan köprüden kendisini Terme Çayı’na atan 14 yaşındaki kızını kurtarmak için suya atlayan baba Gürsel Günal akıntıya kapılarak kaybolmuştu.
ASAYİŞ Haberi
Terme Çayı’nda Kaybolan Gürsel Günal’ı Arama Çalışmaları Sürüyor

4 Şubat tarihinde Terme Çayı'nda kaybolan baba Gürsel Günal'ı arama çalışmaları devam ediyor.

Samsun Valiliği konu ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Valilik açıklamasında şu bilgileri  verdi: 

 

"04.02.2020 günü saat 23:20 sıralarında Terme ilçesi Fenk Mahallesi Adliye Binası arkasında bulunan köprüden kendisini Terme Çayı’na atan 14 yaşındaki G.G. isimli kızını kurtarmak için peşinden suya atlayan baba Gürsel Günal’ı ve kızını sudan çıkarmak için o sırada devriyede bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz anında müdahalede bulunmuş, G.G. isimli kız çocuğu ekiplerimizin takip ve telkinleri neticesinde kıyıya çıkmayı başarırken, babası Gürsel Günal akıntıya kapılarak gözden kaybolmuştur.

 

Gürsel Günal isimli şahsın bulunmasına yönelik olay yaşanır yaşanmaz Samsun Emniyet Müdürlüğü’nden ivedilikle dalgıç ekipleri talep edilmiş olmakla birlikte olayın aciliyetine binaen ilk etapta Terme Arama Kurtarma Ekibi Derneği profesyonel dalgıçlarından da
 faydalanılmıştır. Saat 00.10 sıralarında olay mahalline intikal eden Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi ekipleri tarafından da arama çalışmalarına başlanmış olup, saat 02.00'de arama çalışmalarına ara verilmiş ve 05.02.2020 günü saat 08.00 itibariyle arama çalışmalarına Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve AFAD ekiplerinin katılımıyla geniş kapsamlı olarak başlanmış, olayın gerçekleştiği Fenk Mahallesi Gençlik Parkı Adliye arkasından başlayarak  çayın denize döküldüğü Terme Çangallar Mahallesi’ne kadar yaklaşık 3 kilometrelik ırmak yatağı 6 dalgıç ve 1 bot ile kontrol edilmiş, ayrıca Sahil Güvenlik helikopteri ile yakın uçuş yapılarak kayıp şahıs Gürsel Günal'a ulaşılmaya çalışılmış, ancak kayıp şahsa  ulaşılamamıştır.

 

Arama çalışmalarına 06.02.2020 günü saat 08.00'de devam etmek üzere 17:30’da ara verilmiştir."

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Terme, Çayı’nda, Kaybolan, Gürsel, Günal’ı, Arama, Çalışmaları, Sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı