Haber Detayı
13 Temmuz 2016 - Çarşamba 14:09 Bu haber 1820 kez okundu
 
TERME’DE ATIK SU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ilçenin Sakarlı mahallesi’nde çalışmaları tamamlanan atık su arıtma tesisinde incelemelerde bulundu.
YAŞAM Haberi
TERME’DE ATIK SU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

 

Başkan Kul, "Çevre konusundaki hassasiyetimizi her zaman ön planda tutuyoruz. Çünkü bu kent, bu ülke, bu dünya bizim. Geleceğimize temiz bir çevre bırakmak istiyoruz" diye konuştu.

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ilçenin Sakarlı mahallesin’de Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) tarafından yapılan biyolojik paket atıksu arıtma tesisinde incelemelerde bulundu. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

TERME’DE TARİHİ YATIRIMLAR

Arıtma tesisinden Sakarlı mahallesi’nin yüzde 30’unun faydalanacağını belirten ve Terme’de tarihi yatırımların yapıldığına vurgu yapan Başkan Kul “Büyükşehir Belediyemizle birlikte gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile istikrarlı bir şehrin temellerini atıyoruz. Sakarlı mahallemizde çalışmalarda sona yaklaşılan biyolojik atıksu arıtma tesisi sayesinde Sakarlı merkez ve Çağlayan mevkiilerinin atık su sorunu çözülecek ve çevre kirliliğinin önüne geçilecek. Temel amacımız çevre bilinci oluşturarak gelecek nesillere daha modern, daha yaşanabilir bir şehir, daha iyi bir çevre bırakabilmektir. Halkımıza temiz ve sağlıklı bir Terme kurmanın gayreti içindeyiz. " dedi.

İlçede gerçekleştirilen tüm çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Kul, “Geleceğimize yapılan bir yatırım olarak nitelendirdiğimiz Sakarlı mahallesi atık su paket arıtma tesisi ilçemize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: TERME’DE, ATIK, SU, SORUNU, ÇÖZÜLÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı