Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 12:49 Bu haber 1466 kez okundu
 
Terme’de Gaziantep lezzetleri tanıtıldı
Terme Belediyesi ile Türkiye Gaziantep il ve ilçe Dernekleri Federasyonu’nun birlikte düzenlediği “Gaziantep yöresel ürünler ve yemek şenliği” hafta sonu Terme’li vatandaşların akınına uğradı.
- Haberi
Terme’de Gaziantep lezzetleri tanıtıldı

 Havaların güzel olmasını da fırsat bilen binlerce Termeli, huzur sokağında düzenlenen şenliğe katıldı.

Terme Belediyesi ile Türkiye Gaziantep il ve ilçe Dernekleri Federasyonu’nun birlikte düzenlediği Gaziantep yöresel ürünler ve yemek şenliği Terme Huzur sokakta vatandaşlar ile buluştu. Hafta sonu yazdan kalma bir havanın yaşandığı Terme’de vatandaşlar da soluğu huzur sokakta düzenlenen yemek şenliğinde aldı.

Gaziantep yöresinin birbirinden lezzetli ürünlerini tatma şansı bulan Termeli vatandaşlar aynı zamanda düzenlenen Sirk ve müzik gösterileriyle de eğlenceli vakit geçirme şansı buldular.

Baklavası, fıstığı, lahmacunu, beyranı, salçası ve daha birçok lezzeti ile UNESCO dünya yemek mirası listesine alınmış Gaziantep yemekleri Termeli vatandaşlar tarafından da çok sevildi.

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’da hafta sonu “Gaziantep yöresel ürünler ve yemek şenliğine” katılarak vatandaşlar ile bir araya geldi. Başkan Şenol Kul, “ Ülkemizin her coğrafyasının birbirinden farklı kültürel zenginlikleri var. Türkiye bu bakımdan muhteşem bir ülke. Gaziantep’teUNESCO dünya yemek mirası listesine alınmış bir ilimiz. Çok zengin bir mutfağı var. Bu mutfağı Termelivatandaşlarımız ile buluşturduğumuz ve vatandaşlarımıza bu lezzetleri tattırma şansı yakaladığımız için çok mutluyuz. İlçemizde bunun gibi kültürel etkinlikler yapmaya devam edeceğiz. Her şeyden önce çocuklarımız için çocuklarımızın Türkiye’yi tanımaları için bu gibi etkinlikler çok önemli. Bizde elimizden geldiğince bu etkinlikleri Terme halkıyla Terme’nin çocukları ile buluşturacağız” şeklinde konuştu.

Terme Huzur sokakta düzenlenen  “Gaziantep yöresel ürünler ve yemek şenliği” 12 Aralık Salı gününe kadar devam edecek. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Terme’de, Gaziantep, lezzetleri, tanıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı