Haber Detayı
02 Kasım 2018 - Cuma 12:32 Bu haber 651 kez okundu
 
Terme’de geri dönüşüm kutuları dağıtıldı
Terme Belediyesi tarafından 'Sıfır Atık' projesi kapsamında tüm resmi kurum, kuruluşlar ile okullara geri dönüşüm kutuları dağıtıldı.
YAŞAM Haberi
Terme’de geri dönüşüm kutuları dağıtıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi'ne Terme Belediyesi’nden destek geldi. Çalışmalar kapsamında Terme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelinde bulunan 81 okul ve resmi kuruma 204 “Sıfır Atık” kutuları dağıtıldı.

ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI

Projeye özel geri dönüşüm kutularını yerleştiren ekipler her atık çöp değildir diyerek uygulamaya hızla devam ediyor. Kurumlara dağıtılan özel geri dönüşüm kutuları; Cam, Kağıt, Plastik, Metal, Organik ve Geri Dönüştürülemeyen bölümlerinden oluşan kutuları kurumlara dağıtan Terme Belediyesi, burada toplanan atıkları da özel lisanslı firmalara teslim ederek geri dönüşümünü sağlayıp, ülke ekonomisine katkı sağlayacak.

GELECEĞE DEĞER KATACAK

Hayata geçen Sıfır Atık Projesi turizm kenti Termemiz için de büyük önem verdiğimiz projeler arasındadır” diyen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ““Geleceğe değer katmak adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Sıfır Atık Projesini başlattı. Bu projeye Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın saygıdeğer eşleri Emine Erdoğan’ın destek verdiğini biliyoruz. Bizlerde başta kamu kurumları olmak üzere devletin her kademesine atık kutularının dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Gelecek nesillere daha sağlıklı daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına bizim üzerimize düşen vazifeler düşüyor. Geri dönüşümü mümkün olan atıkları kaynağında ayrı toplayarak ‘Sıfır Atık’ projesinin daha etkili ve verimli olmasını amaçlıyoruz. “ dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Terme’de, geri, dönüşüm, kutuları, dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı