Haber Detayı
18 Ekim 2016 - Salı 14:14 Bu haber 1598 kez okundu
 
Terme’de istişare toplantısı yapıldı
Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Terme Belediyesi işbirliğinde, Terme ilçesinde Samsun il ve ilçeleri imar sorunlarının konuşulduğu istişare toplantısı gerçekleştirildi.
- Haberi
Terme’de istişare toplantısı yapıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Terme Belediyesi işbirliği ile Terme Miliç tesislerinde imar sorunlarının konuşulduğu istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve 17 ilçe belediyelerinde, İmar Şehircilik Müdürlüğü ve Yapı Kontrol Müdürlüğünde görev yapan teknik personeller katıldı.

İMAR ÇALIŞMALARINI KONUŞTULAR
Toplantıda, İmar ve yapı konularında yaşanan sıkıntıların giderilmesi ve ilçeler arasındaki farklı uygulamaların kalkması için yapılması gereken çalışmalar konuşuldu. Büyükşehir ve ilçe Belediyeleri arasındaki birlikteliği sağlamak gibi konular tartışıldı. Genel sorunlar hakkında karşılıklı görüş ve değerlendirmeler yapıldı. 

KOORDİNASYON DEVAM ETSİN
Toplantının açılışına Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ‘da katıldı. Toplantıya katılan personellere konuşma yapan Kul  “Belediyeler olarak amacımız en iyi ve kaliteli hizmeti vatandaşlarımıza ve paydaşlarımıza ulaştırmak. Bu kapsamda istişareler yaparak, fikir alışverişinde bulunarak, katılımcı bir yöntemle en iyiye ulaşmaya çalışmak için bu tür etkinlikler çok önemli ve güzel bir başlangıç. Değişik bakış açıları bir araya gelerek güzel bir toplantı gerçekleştirilecek. Böylece neyin doğru neyin yanlış olduğunu ortaya koyabilirsiniz. İlk toplantı Terme’den başladı, inşallah diğer ilçelerimiz de devam eder. Bundan sonra her alanda bu koordinasyonu devam ettirmenizi isterim. Geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim. Yaptığınız çalışmalar ile Samsun daha güzel yapıların olduğu bir yer haline gelecek. ” dedi. 
Katılımcılar toplantının son derece rahat ve nezih bir ortamda tertiplenmesinden dolayı Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Terme Belediyesi’ne teşekkür ettiler. 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Terme’de, istişare, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı