Haber Detayı
12 Ağustos 2016 - Cuma 14:46 Bu haber 2318 kez okundu
 
Terme’de karayolu kenarında temizlik çalışmaları
Terme Belediyesi uluslararası karayolu kenarında bulunan bakımsız ağaçlık alanlarda temizleme ve ıslah çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Şenol Kul “Bu atıl kalan bölgelerde piknik ve dinlenme alanları yapacağız.” Dedi.
- Haberi
Terme’de karayolu kenarında temizlik çalışmaları

Terme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce uluslararası karayolu kenarında bulunan bakımsız, ağaçlık alanlarda temizleme çalışmaları başladı. Samsun-Ordu karayolu Sakarlı mevkiinde devam eden çalışmalarla karayolu ve Miliç ırmağı arasında kalan alanlar temizleniyor.

Çalışmalar ile ilgili açıklama yapan Terme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ertan Keleş, çevre düzenlemesini yaparken doğallığın bozulmamasına özen göstereceklerini belirtti.

Amaçlarının doğa harikası yerlerin turizme ve halkın kullanımına kazandırmak olduğuna dikkati çeken Başkan Kul Mesire alanı oluşturmak amacı ile yıllar önce ağaç dikilip bakımsız kalan bu alanlarda temizlik çalışmalarına başladıklarını söyledi.

DOĞA İLE İÇ İÇE

Çalışmalar tamamlandığında vatandaşların gönül rahatlığıyla aile bireyleri ve sevdikleriyle piknik yapıp stres atacağı, olta balıkçılığı yapacağı bir alanı hizmete kazandırmış olacaklarını belirten Kul

“Atıl kalan bu bölgelerde ağaçlarımız budanıyor, yabani otlar temizleniyor. Ayrıca buralar amatör olta balıkçılarının da tercih ederek kullandığı alanlar. Terme’li vatandaşlarımız, karayolunda seyahat eden halkımız aileleriyle birlikte gelerek piknik yapsınlar, eğlensinler, dinlensinler ve doğayla iç içe olsunlar. Genel temizlik çalışmalarımızın ardından oturma gurupları, piknik masaları yerleştirerek yeniden bu alanları inşa edeceğiz. “ Dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Terme’de, karayolu, kenarında, temizlik, çalışmaları,
Yorumlar
Haber Yazılımı