Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 13:47 Bu haber 435 kez okundu
 
Terme'de Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor
Terme Belediyesi, şehir merkezinde yol ve kaldırımlarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
YEREL YÖNETİM Haberi
Terme'de Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor

Öncelikle 82 mahallede hastalar, okul servisleri ve vatandaşların mağdur olmaması için ulaşım sorununu çözen belediye ekipleri, daha sonra sırasıyla sağlık kuruluşları, eğitim kurumları, kamu kurum ve kuruluşları ve işlek güzergahlar başta olmak üzere tüm şehir genelinde çalışmalarına devam etti.

 

Şehir merkezinde önce yayların güvenliğini sağlamak için kaldırımları temizleyen ekipler, daha sonra araç güvenliği için yollarda kar temizliği yaptı. Terme Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri hem kırsal alanda hem de şehir merkezinde hiçbir aksaklık yaşanmadan, 7 gün 24 saat esasıyla vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak için çaba gösterdi.

 

20 İŞ MAKİNASI HEM KIRSALDA HEM ŞEHİR MERKEZİNDE ÇALIŞTI

 

İlçedeki çalışmaların bizzat başında bulunarak koordinesini sağlayan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Terme Belediyesi olarak yüzümüzün akıyla karla mücadele çalışmalarını sürdürdük. Kendi iş makinalarımızın yetişmediği yerde makine kiralayarak 20 iş makinası ile hizmet verdik. Gelen taleplere ekiplerimiz anında müdahale ederek, hiçbir mağduriyete izin vermedik. Kar yağışının başladığı ilk andan itibaren, başkan yardımcılarımız, birim müdürlerimiz, amirlerimiz ve tüm personelimiz mesai mefhumu gözetmeksizin sahada karla mücadele çalışmalarını eksizsiz tamamladı. Kendilerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Terme'de, Karla, Mücadele, Çalışmaları, Sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı