Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 18:47 Bu haber 598 kez okundu
 
Terme'de larva ile mücadele çalışmaları başladı
Terme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ilaçlama birimi, havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşların rahat bir bahar ve yaz dönemi geçirmeleri için larva ilaçlama çalışması başlattı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Terme'de larva ile mücadele çalışmaları başladı

 
 
Terme Belediyesi, özellikle yaz aylarında sorun teşkil eden sinek ve haşereye karşı ilçe genelinde larva ilaçlama çalışması başlattı.
 
Sinek ve haşere oluşumunun önüne geçmek için su birikintileri, bataklık alanlar, kanalizasyonlar, rögarlar, çöp konteynerleri, kanallar, yeşil alanlar ve haşere ve sinek oluşumuna neden olacak bütün alanlar etkin bir şekilde ilaçlanıyor.
 
TERMELİLERİN RAHATI İÇİN ÇALIŞIYORUZ
 
Termelilerin rahatı için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Ekiplerimiz başta bataklık alanlar olmak üzere haşere ve sineklerin yaşam alanı olan rögarlar, çöp konteynerleri, su birikintileri, sazlık alanlar ile yeşil alanlarda ilaçlama çalışmasını sürdürüyor. Bu dönemin haşere ile mücadele için en önemli dönem olduğunu biliyoruz. Ekiplerimiz larva oluşumunu önlemek için şimdiden sahada. Yaz aylarında sivrisinek, sinek, karasinek ve haşere oluşumun önüne geçmek için mücadele çalışmalarımız mevsim boyunca devam edecek. ” dedi.
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Terme'de, larva, ile, mücadele, çalışmaları, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı