Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 12:12 Bu haber 990 kez okundu
 
Terme'de Mehmetçik için zafer duası
Türkiye'nin güney sınırında başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek için Terme'de sabah namazı öncesi Fetih Suresi okunarak, Zafer duası yapıldı.
- Haberi
Terme'de Mehmetçik için zafer duası


 

 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'ye başlattığı Barış Pınarı Harekatı başarılı bir şekilde ilerken, tüm ülke Mehmetçiğe dualarla destek veriyor. Harekatın başlamasının ardından Termeli vatandaşlar cephedeki Mehmetçiklere dua için Hz. Hamza Cami'nde sabah namazında düzenlenen programda buluştu.

Programa Terme Kaymakamı Murat Zaderleroğlu, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, İlçe  Müftüsü Recep Apaydın, Meclis üyeleri ve çok vatandaş katıldı.

ZAFER DUASI
Sabah Namazının öncesi okunan Fetih Süresi'nin ardından 'Zafer' duası yapan ilçe Müftüsü Apaydın, "Vatanımızın güvenliği, milletimizin huzuru, bölgemizde barış ve selametin temini için kahraman ordumuzun, güvenlik güçlerimizin harekatını hayırlı eyle, şanlı ordumuza nusretinle ve kudretinle yardım eyle Allah’ım" ifadelerini kullandı.


Namaz sonrası dua programına katılan vatandaşlara Terme Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından çorba ikramı yapıldı. Çorba ikramını Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç bizzat yaparken, vatandaşlarla programa gösterilen ilgi için teşekkür etti.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Terme'de, Mehmetçik, için, zafer, duası,
Yorumlar
Haber Yazılımı