Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 12:25 Bu haber 1030 kez okundu
 
Terme'de Sel kabusu sona erecek
Terme'de ilçeyi sel kabusundan kurtaracak proje için düğmeye basıldı. Ankara'dan gelen heyet Terme Çayı ıslah projesi için istişarede bulundu.
SİYASET Haberi
Terme'de Sel kabusu sona erecek

 
 
Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Ankara'dan gelen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen'i ağırladı. 
 
Genel Müdür Gürgen, Terme çayı üzerinde yapılması planlanan ıslah çalışması hakkında bilgi alarak, yerinde incelemelerde bulundu. Gürgen'e Çevre ve Şehircilik İl Müdürülüğü ve Devlet Su İşleri Şube Müdürlerinden oluşan heyet eşlik etti.
 
 GELECEĞİ PLANLIYORUZ
 
Terme'yi sel kabusundan kurtarmak için düğmeye bastıklarını ifade eden Belediye Başkanı Ali Kılıç, "İlçemizde her yağmurda yaşanan sel korkusu artık tarih olacak. Günü birlik değil, 50 yıl sonrasını planlayarak, projelerimizi geliştiriyoruz. Terme çayı üzerindeki ıslah çalışmaları için gerekli görüşmeleri sürdürüyoruz. En kısa sürede projemiz hayata geçecek. Sayın Genel Müdürümüzle yaptığımız istişareler neticesinde ilçemiz için büyük bir projenin ilk adımını attık" dedi.
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Terme'de, Sel, kabusu, sona, erecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı