Haber Detayı
20 Kasım 2017 - Pazartesi 10:25 Bu haber 1552 kez okundu
 
Terme ‘de TAKE’den örnek proje,
Terme Arama Kurtarma Derneği (TAKE) tarafından 2.’si gerçekleştirilen “İnsan Hayatına Gönüllüyüz” projesiyle 4-5 yaş grubu Özel Defne Anaokulu öğrencilerine ilk yardım eğitimi verdi.
- Haberi
Terme ‘de TAKE’den örnek proje,

Terme Belediyesi, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı ve Terme Milli Eğitim Müdürlüğü destekleri ile 2.’si gerçekleştirilen “İnsan Hayatına Gönüllüyüz “projesi kapsamında Terme Özel Defne Anaokulu öğrencilerinden 30 çocuğa ilk yardım eğitimi verildi. TAKE dernek binasında yapılan etkinlikte çocuklara ilk yardım ile ilgili çizgi film izletildi ve insan vücudu tanıtıldı.

‘MİSYONUMUZ: CANA DEĞER VERMEK’

TAKE hakkında açıklama yapan Terme Arama-Kurtarma Dernek Başkanı Osman Çalışkan, “Dağ ve doğa koşullarında meydana gelen kaybolma ve kaza olaylarında, deprem, sel gibi doğa afetlerinde ve büyük kazalarda, tamamen gönüllü olarak, amatör bir çalışma ve profesyonel bir yaklaşım ile başı dertte olan kişilere en kısa sürede ulaşmak, yardım ve gereken uygun koşulları oluşturmak, doğru arama kurtarma çalışması yaparak, emniyetli ortam koşullarına nakillerini sağlamak, bu tür olaylarda can kaybını en aza indirmek için gayret etmek ve tüm bu alanlarda toplumu ve gönüllüleri eğitmek derneğimizin temel amacıdır. Özetlemek gerekirse bizim tek misyonumuz cana değer vermek” dedi.

‘ÇALIŞKAN’DAN BAŞKAN KUL’A TEŞEKKÜR’

İlk yardım bilgi ve becerisini toplumdaki her bireyin öğrenmesinin şart olduğuna işaret eden Çalışkan “Projenin ilkini 2016-2017 yıllarında gerçekleştirdik. 2500 çocuğa ilk yardım eğitimi vererek geleceğimize katkıda bulunduk. Bu yıl da yine çocuklarımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Bize desteklerini esirgemeyen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’a ve Terme Belediyesi ailesine çok teşekkür ederim” diye konuştu.

‘NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZDIR’

Program sonunda eğitime katılan çocuklara, Türk Bayrağı üzerine Terme Belediyesi ve TAKE logosu baskılı tişört ve boyama kitabı hediye eden Terme Belediye Başkanı Şenol Kul “İlk yardım hayati bir öneme sahip. Kaza anında ve sonrasında en doğru şekilde hareket etmek, tedbir almak kazanın en az hasarla atlatılmasını sağlar. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Gönülden bu işleri yaparak çocuklarımıza ve Terme’nin geleceğine hem örnek hem de katkı sağlıyorsunuz. Bu tür projelere elimizden geldiğince katkıda bulunacağız. Bireysel olarak her vatandaşın bu bilgilere sahip olmasını son derece önemli buluyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Terme, ‘de, TAKE’den, örnek, proje,, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı