Haber Detayı
22 Haziran 2016 - Çarşamba 16:07 Bu haber 2063 kez okundu
 
Terme’de yüzme yaz spor okulu kursları başladı
Terme Belediyesi Terme’li çocukların yaz tatilini eğlenceli geçirmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ve Terme Spor Akademisi iş birliği ile düzenlenen yüzme okulu ilk dersini verdi.
SPOR Haberi
Terme’de yüzme yaz spor okulu kursları başladı

Terme Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen yaz spor okulları ve yüzme kursları, bu yıl da yüzlerce çocuğu sporla buluşturuyor. Terme Belediyesi ve Terme Spor Akademisi işbirliği ile altı senedir devam eden ve 500’e yakın çocuğa yüzme eğitimi veren yüzme okulu bu sene daha yoğun bir taleple açıldı. İlk derslerine çıkacak olan çocuklar Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’u belediye önünde ziyaret etti. Başkan Kul yüzücü gözlüğü ve bone dağıttı.

YOĞUN TALEP MUTLU ETTİ

Terme Spor Akademisi İdari Koordinatörü ve Yüzme Antrenörü Yavuz Kambur “Terme Belediye Başkanımız Şenol Kul’un girişimleri ve destekleriyle oluşan kursumuz 21 Haziran’da başladı ve 30 Ağustos’ta bitecek. İlçemizden kurslara yoğun talep olması bizleri mutlu etti.” Dedi.

FAALİYETLERİMİZ DEVAM EDECEK

Çocuklara tatilin tadını çıkartın diyen Belediye Başkanı Şenol Kul, “Açmış olduğumuz yaz spor okulları ve yüzme kursları ile çocuklarımız, tatillerini verimli geçirme imkanı buluyor. Okullarda bir dönem boyunca yorulan ve ders stresini atmak için yaz tatilini bekleyen çocuklarımıza yönelik faaliyetlerimiz devam edecek. Biz sosyal belediyecilik anlayışıyla elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Çocuklarımız bol bol eğlenip stres atsınlar bu sıcak havalarda havuzun tadını çıkarsınlar. Spor sayesinde sağlıklı, kendini eğiten, geliştiren ve tabi ki topluma faydası olan bir nesil yetişiyor. Bu da bizleri mutlu ediyor. Sağlıklı, sportmen ve kültürlü gençler yetiştireceğiz.” diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Terme’de, yüzme, yaz, spor, okulu, kursları, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı