Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 16:54 Bu haber 2347 kez okundu
 
Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Açıldı
2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı ve Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans sistemiyle bağlandığı törenle açıldı.
EĞİTİM Haberi
 Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Açıldı

 

Tüm Türkiye’de eş zamanlı açılan 4 liseden biri olan Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yeni okul binası açılış törenine telekonferans sistemiyle bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm öğrencilere başarılar dileyerek, “Görüyorum ki, Valimiz, milletvekillerimiz, belediye başkanımız hepsi bir aradalar. İlçemizde kısa bir süre önce sel felaketi meydana gelmişti. Görüyorum ki herkes yine bir arada, çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Sizlere İstanbul Kadıköy’den başarılarla dolu 2019-2020 eğitim-öğretim yılı diliyoruz. Yeni okul binası inşallah hayırlı olsun.” dedi.

 

Samsun Valisi Osman Kaymak ise “Bu sene Samsun’da 1.200 okulda, 270 bin öğrenci ve 20 bin öğretmenle eğitim-öğretime başlıyoruz. Bu okulumuz 16 derslikli, 3 laboratuvar, 5 alanda atölye 322 öğrenci ve 29 öğretmenle eğitim öğretime başlayacak. Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi güzel bir okul oldu. Ben hayırlı uğurlu olsun diyorum. Başarılar diliyorum.” diye konuştu.

 

Konuşmanın ardından Vali Osman Kaymak, Samsun Miletvekilleri Çiğdem Karaaslan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Terme Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Çoşkun Esen ve diğer protokol üyelerinin katılımı ile kurdele kesimi gerçekleştirildi.

 

Açılışın ardından, Vali Osman Kaymak ve beraberinde protokol üyeleri ile birlikte okulu gezdi. Osman Kaymak, okulu gezerken sınıflarda öğrencilere 2019-2020 eğitim öğretim dönemi ders kitaplarını dağıttı. Öğrencilere seslenen Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Bizler meslek liselerini çok önemsiyoruz. Sizler örnek teşkil edeceksiniz, başarılı olacaksınız. Sizler sahaya çıkıp meslek öğreniyorsunuz. Diğer öğrencilere örnek olmalısınız. Yeni okulunuz hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Terme, Mesleki, ve, Teknik, Anadolu, Lisesi, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı