Haber Detayı
26 Ağustos 2016 - Cuma 11:48 Bu haber 2777 kez okundu
 
Teröristlerin hedefi: Ülkenmizin bağımsızlığı, birliği ve bütünlüğü
Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Artvin ili Ardanuç ilçesinde yapılan saldırıyı nefretle kınadıklarını açıkladı.
- Haberi
Teröristlerin hedefi:  Ülkenmizin bağımsızlığı, birliği ve bütünlüğü

 Egemen güçlerin desteklediği FETÖ-PYD darbe girişiminin devamı olarak, son günlerde yaşadığımız terörün yeni bir halkasının, ana muhalefet liderine yapılan suikast girişimi olduğunu belirten Kara, " Sayın Kılıçdaroğlu’nun çeşitli zamanlarda yaptığı konuşmalara dikkat edildiğinde, neden terör örgütlerinin hedefi olduğu daha iyi anlaşılacaktır." dedi.

Kılıçdaroğlu'nun, " Gelin, yeni  özgür ve bağımsız, düşünce özgürlüğünün olduğu, yoksulun ve  yoksulların olmadığı , hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği , taşeron işçiliğin olmadığı bir , örgütlenme özgürlüğünün olduğu , gazetecilerin özgürce haber yazdığı Türkiye’yi, beraber inşa edebiliriz. En büyük arzumuz huzurlu bir Türkiye. Sokaklarında rahat gezebileceğimiz bir Türkiye. Umarım elbirliği ile bunu gerçekleştirebiliriz.Yoksulluğu tarihe gömmek istiyoruz. Bu bizim temel ilkemizdir.” dediğini ifade eden Rüstem Kara, "  Bu sözlerin sahibi, Sayın Kılıçtaroğlu’nun neden hedef seçilmiş olduğu daha iyi anlaşılmaktadır. Ülkenin bağımsızlığı birliği ve bütünlüğünü hedef belirleyen teröristler her geçen gün bölge halkının daha fazla nefretini kazanmaktadır. " diye konuştu.

 Bu durumda; ülkenin birlik ve bütünlüğünün terörle mücadelenin başarıya ulaşmasına bağlı olduğunu gerçeğini görmek gerektiğini bildiren Kara, saldırı sırasında çıkan çatışmada şehit olan askerimizin kederli ailesine baş sağlığı dile, Yaralı askerlerimize acil şifalar diledi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Teröristlerin, hedefi:, , Ülkenmizin, bağımsızlığı,, birliği, ve, bütünlüğü,
Yorumlar
Haber Yazılımı