Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 13:40 Bu haber 4184 kez okundu
 
TMMOB Samsun İKK'dan Hasan Uzunlar'a sert Tepki
TMMOB Samsun İKK (İl Koordinasyon Kurulu) Sekreteri İshak Memişoğlu, bir açıklama yaparak Atatürk'e hakaret eden AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis Grupbaşkanvekili Hasan Uzunlar hakkında savcıları göreve çağırdı.
- Haberi
TMMOB Samsun İKK'dan Hasan Uzunlar'a sert Tepki

Konu ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yapan İshak Memişoğlu, paylaşımların çirkin olduğunu ve hakaret içerdiğini belirterek, bunun yurttaşlarımıza, 19 Mayıs İlkadım kenti olan  bu kente ve kentliye büyük saygısızlık olduğunu söyledi.

Memişoğlu'nun açıklaması şöyle : "Samsun Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar, Kurtuluş Savaşı Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucu  Cumhurbaşkanı,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Onun aziz hatıraları, tarihimizin şanlı zaferleri ve ülkemize kattığı değerler hakkında, ölümünün 81’inci yıldönümünde kendi sosyal medya hesabından bir takım  hakaret içeren paylaşımlarda bulunmuştur.Milli Mücadelenin 100’üncü yıl dönümünde yapılan   bu çirkin ve yalan içeren paylaşımlar, Türkiye Cumhuriyeti Devletine, Cumhuriyete, Demokratik, Laik yaşam felsefesine , Bu değerleri sahiplenen Yurttaşlarımıza, 19 Mayıs İlkadım kenti olan  bu kente ve kentliye büyük saygısızlıktır.

Yapılan bu paylaşımlarla Hasan Uzunlar  sadece Ulu Önderimiz Atatürk’ü hedef almamıştır, Onun şahsında Cumhuriyetimizi, Cumhuriyet Değerlerimizi, zaferlerle dolu tarihimizi ve bu zaferlerin  yaratıcısı tüm şehitlerimizi, ülkenin aydınlarını da hedef almıştır.


 Atatürk'ü ve onun kurucu değerlerini küçük düşürmeyi, yıpratmayı ve bu suretle hakaret etmeyi bir yandan da yüce Türk Milletinin değerlerini yok etmeyi amaçlayan bu davranış, halkı kin ve düşmanlığa sevketmeyi, tahrik veya aşağılama suretiyle bölmeyi amaçlamaktadır.

 

Atatürk'e sosyal medya sayfasından hakaretler içeren paylaşımlarda bulunan AK Parti Grupbaşkanvekili Hasan Uzunlar hakkında suç duyurusunda bulunuyor,  ülkenin savcılarını göreve davet ediyoruz.


 

Atatürk'e bağlılığını her koşulda  ifade eden ve onun ilke ve  devrimlerini yaşam biçimi olarak benimseyen Türk Milletini, kasten yaralayan  bu kişi hakkında mensubu olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından da derhal işlem başlatılmalı, Milletin iradesi ile kendisine verilen, yürütmekte olduğu ve Atatürk Cumhuriyetinin var ettiği demokratik kurumlardan biri olan Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliğinden derhal istifa etmelidir.

 

Yalan, ahlaksızlık ve  vicdansızlık içeren bu tür  paylaşımlar, vatanımıza, bayrağımıza, şehitlerimize, Cumhuriyetimize saldırı niteliği taşımakta, tüm kurucu ve birleştirici ortak değerimize Cumhuriyetimizin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, onların kutsal hatıralarına  karşı bilinçli tezgahlanmış şuursuzca  saldırı içermekte olup bu davranışı lanetliyor ve protesto ediyoruz.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: TMMOB, Samsun, İKK'dan, Hasan, Uzunlar'a, sert, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı