Haber Detayı
04 Ağustos 2016 - Perşembe 12:14 Bu haber 3093 kez okundu
 
TOBACCO SPONSOR OLDU 19 MAYIS DOĞALGAZA KAVUŞTU
19 Mayıs Belediyesi Tobacco Samsun Sigara Fabrikası sayesinde doğalgaza kavuşuyor.
- Haberi
TOBACCO SPONSOR OLDU 19 MAYIS DOĞALGAZA KAVUŞTU

Özelleştiği günden bu yana işçi alımları ve izledikleri tütün satın alma politikası nedeniyle gündemde olan 19 Mayıs ‘ta kurulu bulunan TOBACCO Samsun Sigara Fabrikası 1 milyon 650 bin dolarlık doğalgaz altyapı yatırımına sponsor oldu.
Enerji ihtiyacını doğalgaz ile karşılamak isteyen fabrikanın bu talebi 19 Mayıslılara yaradı. Fabrikaya doğalgaz getirilme çalışmaları kapsamında abone sayısının artması için  ilçenin de doğalgaz alması gerekliliği gündeme gelince TOBACCO Samsun Fabrikası kesenin ağzını açtı ve kendi doğalgaz ihtiyacıyla birlikte ilçe halkının da doğalgaza kavuşmasına katkı sağladı.

2016’DA KULLANILMAYA BAŞLAYACAK 
19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; “19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu yaptığı açıklamada “Yaklaşık üç yıl süren meşakkatli bir sürecin ardından doğalgaz çalışmaları başladı. Ana boru hattı Bafra-Üçpınar ve Yörükler Mahallemizden Tekel Sigara Fabrikası'na ulaşmasının ardından. 1 Ağustos itibariyle başlayan çalışmalarla Karşıyaka, Yeni Mahalle ve Ballıca Mahallelerimiz üzerinden kısa süre içerisinde ilk olarak Cumhuriyet ve Pazar Mahallelerimize ulaşmış olacak. Bütün mahallelerimizi kapsayacak bir şekilde devam edecek. 2016 yılı içerisinde evlerimizde doğalgaz kullanılmaya başlanacak. Ana hat inşaatı Akmercan Delta Doğalgaz tarafından yapılan proje  hızlı ilerliyor. 19 Mayıs ilçemiz yıllardır ısınma problemi nedeniyle yazlık bir sayfiye yeri durumundan kurtulamadı. Ancak doğalgaz sayesinde artık ilçe yaz kış ikamet edilen ve tercih edilen bir ilçe haline gelecek. İlçemizdeki nitelikli konut sayısında ciddi artış olacak ve 19 Mayıs ilçemiz cazibe merkezi haline gelecek. Özellikle tarım, doğa ve turizmi ile ön planda olan ilçemizin gelişmesi ile oluşacak hava kirliliğini önlemek için daha temiz ve ekonomik bir çözüm kazanmak için bu çalışmaları önemsiyor ve yoğun bir şekilde takip ediyoruz" diye konuştu.

GELEN TALEPLERE GÖRE DAĞITIM BAŞLAYACAK
Akmercan Delta Doğalgaz müşavir kontrolörü Cemal Ayaz yaptığı açıklamada; 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nun yoğun çalışmaları sonucunda ilçeye kazandırılan ve 1 Ağustosta başladığımız ana boru hattı iletim çalışmaları bir ay içinde tamamlanacak. Önümüzdeki günlerde ilçeye gelecek olan ikinci firma cumhuriyet mahallesinin polietilen iç dağıtım hatlarını döşemeye başlayacak. Eylül ya da ekim ayında abone merkezi açacağız ve talepleri toplayacağız. Vatandaşlardan gelen talebe göre doğalgaz dağıtımına başlayacağız.2016 yılı içinde 19 Mayıs ilçesi doğalgaz kullanmaya başlayacak. Abone olmak isteyen vatandaşlarımız elektrik veya su abonesi, emlak vergisi beyannamesi ve kimlik fotokopisi ile abone olabilecek. dedi

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: TOBACCO, SPONSOR, OLDU, 19, MAYIS, DOĞALGAZA, KAVUŞTU, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı