Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 10:22 Bu haber 791 kez okundu
 
‘TOG Samsun İğne Deliği Gençlik Merkezi Dünya Değişim Günü’nü Kutladı
Toplum Gönüllüleri Vakfı Samsun İğne Deliği Gençlik Merkezi üyeleri" Dünya Değişim Günü" kapsamında sahil ve denizde ki çöpleri topladılar.
- Haberi
‘TOG Samsun İğne Deliği Gençlik Merkezi Dünya Değişim Günü’nü Kutladı

TOG Vakfı Samsun İğne Deliği Gençlik Merkezi  gönüllü üyelerinden oluşan "Dünya Değişim Günü" kapsamında, Atakum sahilinde denizden; pet, cam şişe ve sigara izmaritleri topladı.

17 yıldır Atakum ilçesinde atölyeler ve sosyal sorumluluk projeleri ürettiklerini belirten, Gençlik Merkezinin Etkinlik Sorumlusu Semiha Memişoğlu , ‘’ Ben yaklaşık 2 yıldır Gençlik Merkezi’nde gönüllülük yapıyorum.  Etrafımda gördüğüm sorunlara çözüm üretiyorum. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gıda Mühendisliği son sınıf öğrenciyim. Biz  olarak sadece Dünya Değişim Günü’nde değil, her anımızda etrafımızı iyileştirmek için seferber oluyoruz.

Dün sahilimizin, denizimizin, yeşil alanlarımızın kirliliğine şahit olduk. Her 5 adımda bir avuç sigara izmariti, her 10 adımda bir pet ve cam şişe topladık. Yaşadığımız ortak alanda bilinçlendirme çalışmalarının yapılması için yerel belediyeleri birlikte işbirliğine davet ediyoruz.’’ dedi.

Kaynak: Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ‘TOG, Samsun, İğne, Deliği, Gençlik, Merkezi, Dünya, Değişim, Günü’nü, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı