Haber Detayı
02 Ağustos 2016 - Salı 20:48 Bu haber 2030 kez okundu
 
TOZLU'dan Basında Çıkan Haberlere Tepki
Samsun'da gözaltına alınan işadamları arasında bulunan Hüseyin Tozlu hakkında çıkan haberlere Tozlu A.Ş.'den açıklama geldi.
- Haberi
TOZLU'dan Basında Çıkan Haberlere Tepki

Samsun'da gözaltına alınan işadamları arasında bulunan Hüseyin Tozlu hakkında çıkan haberlere Tozlu A.Ş.'den açıklama geldi.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Bugün bazı özel basın kuruluşları tarafından Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin TOZLU adına başlatılan karalama kampanyalarına tamah edilmemesini ve bu haberlerin asla gerçeği yansıtmadığını bilmenizi isteriz.

Hüseyin TOZLU ve TOZLU TEKSTİL A.Ş tıpkı 2001 yılında olduğu gibi bugün de Vatanına, Bayrağına, Milletine ve Devletine sonsuz bağlılıkla ticari hayatını sürdürmektedir ve sürdürecektir. Bu bağlılığa zarar verebilecek herhangi bir güç yoktur, olamaz…

Bugün 20 ülkeye ihracat yapan tozlu.com markamızla Ülke ekonomimize kattığımız ve katmak için var gücümüzle çalıştığımız faydanın yanında rekabet ettiği kategoride Dünya sıralamasında 30. sıraya yerleşen tozlu.com markamız bize milli bir gurur kaynağı olmuştur. Samsun’da 700’e yakın personel istihdam ederek şehrine ekonomik açıdan da ciddi katkı sağlamayı kendine misyon edinmiştir. 

 Bu süreç içinde çıkan haberlerin bir çoğu gerçeği yansıtmıyor ve karalama kampanyasına dönüştürüldü. Yönetim Kurulu Başkanımız sayın Hüseyin TOZLU bugün şüpheli kapsamında ifadesi alınmak üzere Samsun Emniyet Müdürlüğüne intikal etmiştir. Şüpheli kapsamında Emniyet Müdürlüğüne çağırılan herhangi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının adının basında Terör Örgütü üyesi olarak anılması ve isminin doğrudan yazılması kanunen suçtur. 

Bu durumu linç kampanyasına dönüştürmenin kimseye bir faydası olmamakla birlikte 700 kişinin ekmek yediği Samsun’un ve Türkiye’nin önemli bir markası olan TOZLU TEKSTİL A.Ş’nin bu olayda sorgusuz sualsiz yaftalanması ve bu kadar insanın ekmeğiyle oynanması hiçbir vicdana sığmaz.


Bu tür kendini bilmez, yalan haber yapmaktan çekinmeyen, Ülkesini ve Milletini yanlış bilgilendirerek ihanet eden basın kuruluşları ile mücadelemiz hukuk çerçevesi içinde derhal başlatılacağından kimsenin şüphesi olmasın."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: TOZLU'dan, Basında, Çıkan, Haberlere, Tepki, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı